alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de korkutan açıklama: Kanser hastalıkları arttı

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde ve civarında tarımda kullanılan kimyasal maddeler yüzünden kanser ve buna benzer hastalıkların ve ölümlerin hızla çoğalmakta olduğunu ifade eden İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş "Geleceğimizin teminatı olan nesillerin sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşamaları için bir an evvel organik tarıma geçilmeli, çok para kazanmak yerine sağlıklı bir yaşam tercih edilmelidir" dedi.

Siyaset 03.08.2021, 15:15 05.08.2021, 16:26 ABONE OL: google news
Eskişehir'de korkutan açıklama: Kanser hastalıkları arttı

İYİ Parti'li Toptaş açıklamasında organik tarımın desteklenmesi ve özendirilmesi gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu;

"İnsan sağlığı, hayvan sağlığı, ekolojik çevre ve biyolojik çeşitliliğin korunması için organik üretim özendirilmeli ve desteklenmelidir. Organik gıdalar besin değerleri bakımından daha besleyici olup, üretim ve diğer tüm aşamalarda kimyasal madde kullanılmadığı için organik gıda ürünleri gerçek lezzetini kaybetmez. Organik besinlerle beslenen kişiler hastalıklara karşı doğal bir korunma sağlamış olup, özellikle kanser ve diğer birçok hastalıktan kendilerini korumuş olurlar.

"Kanser hastalıklarında artış var"

Dünya sağlık örgütüne göre her yıl üç milyon kişi zirai ilaç zehirlenmesine maruz kalmaktadır. Tarımda kullanılan kimyasalların gıdada bıraktığı kalıntılar vücudumuza alınarak birikmektedir. Biriken kimyasallar kanser, üreme bozuklukları, hormon bozuklukları, sinir sistemi bozuklukları, depresyon, konsantrasyon, alerjiler, astım gibi çağımızın önlenemez hastalıklarına sebep olmaktadır. Ayrıca tarımda yoğun kullanılan zirai ilaç ve sentetik kimyasal gübrelerin toprağı fakirleştirdiği, yer altı sularını kirlettiği, toprağın tuzlanmasına sebep olduğu küresel iklim değişikliğini ciddi şekilde etkilediği görülmektedir.

İlçemizde 250 bin dönüm sulu arazi olduğu gerçeği ile organik tarım yaygınlaştırılmalı özellikle gençler bu organik tarım konusunda bilgilendirilme ve özendirilmelidir. Son yıllarda ilçemiz ve civarında tarımda kullanılan kimyasal maddeler yüzünden kanser ve buna benzer hastalıklar ve ölümler hızla çoğalmaktadır.

"Organik tarım gün geçtikçe daha önemli hale geliyor"

Geleceğimizin teminatı olan nesillerin sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşamaları için bir an evvel organik tarıma geçilmeli, çok para kazanmak yerine sağlıklı bir yaşam tercih edilmelidir.

Gelecekte dünyayı tehdit eden bu kimyasallar nedeniyle bizleri zor günler beklemektedir. Bu nedenle organik tarım gün geçtikçe önem arz etmekte ve değer kazanmaktadır. Ülkemiz ve ilçemiz bu tarım için çok elverişli kaynaklara sahip olup bir an önce uygulamaya geçip dünya pazarındaki yerimizi almalıyız"

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (1)
Kaymazlı 2 ay önce
Kaymaz Altın madeni neden olmuş olabilir mi? Siyanür gölleri etki yapmaz mı?
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@