alexa

banner912

banner766

'EYT SORUNUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ'

İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Karabacak, Türk Metal Sendikası Üyesi işçilerle bir araya geldi, emekçiden ve halktan yana belediyecilik yapacaklarını söyledi. Karabacak, ekonomik krizden çıkış için de yüksek teknolojiyi işaret etti. Karabacak, EYT ile ilgili olarak da "EYT sorunu, bizim sorunumuzdur dedik ve bunun peşini bırakmıyoruz” şeklinde konuştu.

Siyaset 16.03.2019, 11:26 09.01.2020, 02:33 ABONE OL: google news
'EYT SORUNUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ'

Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca ile birlikte Türk Metal Sendikası Eskişehir Şubesi üyeleriyle bir araya geldi. Sendika Şube Başkanı Orhan Demir ve yönetiminin yanı sıra metal işçisinin büyük ilgi gösterdiği toplantıda Başkan Adayı Salih Karabacak, işçilerin çalışma ve yaşam koşullarına dikkat çekti.  İşçisiyle, işsiziyle, memuru ve çiftçisiyle Türk halkının bugün derin bir ekonomik krizle mücadele ettiğini vurgulayan Karabacak, “Hayat pahalılığı bir yandan, işini kaybedenler, hiç iş bulamayanlar diğer yandan… Vatandaş bir çıkış arıyor ama bulamıyor. Vatandaşın alım gücü azaldı, üretenin maliyeti arttı. Elektrik, doğalgaza yüzde 50 zam geldi. Ülke kilitlenme noktasında” dedi.

"Şeffaf, ulaşılabilir olacağız": Bu kaostan çıkışın öncelikle her alanda yapısal reform yapmaktan geçtiğini kaydeden Karabacak, “Ekonomide, yargıda, eğitimde reform şart. Çıkış hem reformda, hem de üretimde, yenilikçi ürün ve teknoloji geliştirerek rekabetçi pazarda yer almakta” diye konuştu.  Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak’ın ziyaretinde emeklilikte yaşa takılanların durumu da gündeme geldi. İYİ Parti’nin, EYT’lilerin durumunu en fazla gündeme getiren, kanun teklifi veren, bu konuda asla taviz vermeyen yegane parti olduğunu hatırlatan Salih Karabacak, “EYT sorunu, bizim sorunumuzdur dedik ve bunun peşini bırakmıyoruz” şeklinde konuştu. Toplantıda metal işçisinin sorularını yanıtlayan, projelerini anlatma fırsatı da bulan Karabacak, “Söz veriyoruz; emekçiden ve halktan yana belediyecilik yapacağız. Şeffaf, ulaşılabilir, sorunun değil çözümün parçası olacağız. Emekçinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi, işsizlere istihdam, üreten kesime destek noktasında üzerimize düşeni yapmaktan asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu. 
 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@