alexa

banner910

banner766

Gün Sazak ve Ülkücü şehitler anıldı

27 Mayıs Gün Sazak ve Ülkücü Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı Gün Sazak'ı mezarı başında andı, sonrasında ise Mevlid-i Şerif okutuldu.

Siyaset 27.05.2019, 23:43 ABONE OL: google news
Gün Sazak ve Ülkücü şehitler anıldı

Anma Töreni sonrasında Sazak köyündeki Köy Cami'nde Gün Sazak ve Ülkücü Şehitler için Mevlid-i Şerif okutuldu. Gün Sazak için okutulan Mevlid-i Şerif'i Milliyetçi Hareket Partisi'nin İlçe Başkanı Gürol Görür tertip ederken, mevlide MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, MHP Odunpazarı İlçe Başkanı Mustafa Komar, MHP Kadın Kolları Başkanı Kadriye Alkan, Ülkü Ocakları Başkanı Yasin Yumrukaya ve partililer katıldı.

Kızılcahamam'da da anma töreni

Ankara Kızılcahamam'da bulunan Ülkücü Şehitler Anıtı'nda da anma töreni düzenlendi. MHP Lideri Devlet Bahçeli, burada kendisini karşılayan partililerle tek tek selamlaştı. Bahçeli, anıta ve şehit isimlerinin yazılı olduğu alana karanfil bıraktı. Bahçeli, kutlu dava mücadelelerinde yokluklarla karşılaştıklarını, çilelere katlandıklarını ve çetin şartlara dayandıklarını vurguladı. Suikastlara, namert pusulara, hunhar saldırılara her seferinde mertçe direndiklerini belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

"Şehitlerimiz müftehir bir vicdanla, imrenilecek bir adanmışlıkla, hem dava nöbetini tutan, hem de vatan görevini yerine getiren cesaret ve hamiyet timsalleridir. Onlara karşı vefa borcumuzu ne yapsak ödeyemeyiz. Çünkü ülkü şehitlerimiz isimlerini mücadele tarihimize altın harflerle yazdırdılar. Hepimizin kalbinde müstesna nitelikli taht kurdular. Asırların derinliklerinden dalga dalga yükselen 'Ey Türk titre ve kendine dön.' çağrısına kulak veren onlardı. Zamanın dar kalıplarına sığmayıp taşan, hıyanete meydan okuyup bozkurt gibi ileri atılan onlardı. Ülkemizi yabancı ve gayri milli akımların tasallutuna almak isteyenlere engel olan, Türk milletinin bekası için muazzam bir duruş ve tavır gösteren gene onlardı."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Şubat 2021
İmsak 06:03
Güneş 07:26
Öğle 13:16
İkindi 16:23
Akşam 18:55
Yatsı 20:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@