alexa

banner912

banner766

'İÇİNİZ HİÇ RAHAT OLMAYACAK ARTIK'

Cumhur İttifakı AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, sona eren seçim süreci ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Siyaset 07.04.2019, 15:36 ABONE OL: google news
'İÇİNİZ HİÇ RAHAT OLMAYACAK ARTIK'

Volkan Doğan'ın açıklaması şöyle: 

“Seçim süreci başladığında, bu seçimin Türkiye siyasi tarihine geçecek olaylara sahne olacağını bilmemiz mümkün değildi. Seçimin üzerinden tam bir hafta geçti ve bizler hâlâ sandıkları, sayımı, oy çalmayı, eksik saymayı, başka partinin oyunu başka partiye yazmayı, sandık görevlilerini, hırsızları, kumpasçıları konuşuyoruz maalesef.

Bu seçim Eskişehir siyasi tarihine, hiçbir zaman bir araya gelmeyecek odakların, sırf bize seçim kaybettirmek için dost, ortak olmalarıyla geçecektir. Bütün bunlara rağmen, seçimi kazanabilirdik ya da kaybedebilirdik. Bunu artık hiçbir zaman bilemeyeceğiz.

Biz, hâlâ seçimi kazandığımızı düşünüyor, buna inanıyoruz…

Vatan düşmanları ile sadece cebini düşünen zihniyeti sandıkta yenmemiz mümkündü. Nitekim yendik de. Bunun kanıtı, seçimden sonra yaşananlarla ortaya çıkmıştır.

Şer odakları sinsice plan yapmış, oylarımız çalınmıştır.

Biliyoruz ki, güzel Odunpazarı’mızı yönetmek, onlar için belediyeyi ele geçirmektir, ancak yine söylüyorum bizim için amaç, Odunpazarı’mıza hizmet etmektir.

Oyları çaldılar, milli iradenin tecelli etmesini engellediler, tarihin kara sayfalarına geçtiler, ancak ben ve binlerce yol arkadaşımın Odunpazarı’mıza hizmet etmemizi engelleyemeyecekler.

Sizlere, kurulan kumpasları, çalınan oyları, son ana kadar, kanaviçe işler gibi düzenlenen kurguları tek tek anlatacak, hiç yorulmadan hırsızlıklarını yüzlerine vurmayı sürdüreceğim.

Bizler, devletine ve yargıya saygı duyan, en azından saygı duymak zorunda olduğunu bilen insanlarız. O yüzden, burada madde madde, an be an, saat saat yapılanları açıklamıyoruz. Ancak, ‘Büyük Sandık Vurgunu’nu anlatmaktan vazgeçmeyeceğiz, yılmayacağız.

Sadece son gün yaşananlar, mevcut belediye yönetiminin nasıl bir çaresizlikle, sandıktan çıkacak gerçek sonuçlardan korktuğunu gözler önüne sermektedir. 7 bin, evet, tam yedi bin oy farkla seçim kazanan bir adayın, oyların yeniden sayılmaması için adliye koridorlarında memurların peşinde koşturtması, sayımı başlatmamak için girdiği şekil ve kumpaslar, oyların sayım kararı iptal edilince sevinç naraları atması, aslında bir “itiraf” olarak karşımızda durmaktadır ve hiçbir zaman gözümüzün önünden gitmeyecektir.

Neden korktular, insan zaten kazandığını düşündüğü bir seçimde kullanılan oyların yeniden sayılmasından neden korkar?

Sadece bu durum bile, bu seçimin vicdanlarda eksik kaldığını, vicdan sahibi olmayan kişilerin, hemşerilerimin oyunu, iradesini çaldığını göstermektedir. Bu konu tartışmasız hafızalara kazınmıştır.

Hepimiz oyların yeniden sayılmasını istedik. Çünkü büyük çoğunluğumuz seçimi ‘aslında’ kazandığımızı biliyordu, bazı arkadaşlarımız ise ‘kazanamasak bile gerçek sonuçları görmeliyiz’ düşüncesindeydi. Şimdi artık herkes biliyor ki açıklanan oy sayıları gerçekleri yansıtmıyor ve bizler seçimin gerçek kazananlarıyız.

Biz, AK Parti’nin bugüne kadar Odunpazarı’nda aldığı rekor oy ve oy oranına sevinemiyoruz bile…

Çünkü aslında seçimi kazandığımızı biliyor ve Odunpazarı’nda yaşayan, bir kenara atıldığını düşündüğümüz yüz binlerce hemşerimizin geleceği ile oynandığını görüyoruz.

Oyları çalanların vicdanı olmadığını biliyoruz. Vicdan sahibi yüz binlerce hemşerimizin de her şeyin farkında olduğunu görüyoruz.

Hukuki olarak değil, ancak yasal olarak Odunpazarı Belediyesi’nin bütçesini 5 yıl boyunca yönetecek, yine har vurup harman savuracak, yine nereye gittiği belli olmayan aktarımlar yapacak ve Odunpazarı’mızın kaynaklarını vatan hainlerinin emellerine alet edeceğinizi biliyoruz.

Bütün bunlara rağmen, oyların yeniden sayımını engellemek için gösterdiğiniz gayreti, hırsızlıklarınızı örtmek için gösteremeyeceğinizi biliyoruz. Her gittiğiniz yerde, gerçekleri bilen, aslında kaybettiğinizi gören insanlarla karşılaşacaksınız.

Huzur içinde uyuyamayacak, sürekli şüphe içinde yaşayacak, bir türlü rahatlayamayacaksınız.

Biz hiç yaşamadık, ama suçluluk psikolojisinin insanları hangi ruh haline sokacağını, okuyarak öğrenmiş insanlarız. Dostoyevski’nin “Suç ve Ceza” romanındaki Raskolnikov gibisiniz. Siz, kazandığınızı zannetseniz de, suçluluk psikolojisi ile yaşamanın eziyeti ile karşı karşıyasınız.

Bütün bunlardan sonra net olarak söylüyorum ki…

Ben ve binlerce yol arkadaşım, biz, kazandık. Bizler, Odunpazarı’nın sizin yönetiminde kaybettiklerini telefi etmek için çalışacak ve bir gün başaracağız…

Odunpazarı’nın içi rahat değil artık…

Sizin de içiniz hiçbir zaman rahat olmayacak ve için için kendinizi kemireceksiniz…

Kaybettiniz.

Bununla yaşamaya mahkûmsunuz…

Bizler, “Her zalimin güç aldığı bir şer vardır, Allah sabredenlerle beraber. Şerden hayır, sabırla gelir” diyenlerdeniz, inşallah…

Odunpazarı için çok çalıştık, çok mücadele ettik, zaferle çıktık ve fakat bu yaşananlar bize gösterdi ki, sadece insanca çalışmak yetmiyor, bir araya gelen şer odaklarının, hain ve iğrenç taktikleriyle baş edebilecek kararlılıkta da olmak gerekiyor.

Bundan sonra, çalışmak ve sabrın yanına bu kararlılığı da eklemek görevlerimiz arasındadır.

Yola çıktığımız günden bu yana, büyüdük, kocaman bir aile olduk. Bundan sonra da Odunpazarı’mız için çalışmaya devam edecek ve hırsızlarla, şer odaklarıyla mücadele etmeyi de öğreneceğiz…

Çünkü, Odunpazarı her zaman daha iyisini hak ediyor…

Odunpazarı, er ya da geç, hak ettiğine kavuşacaktır…” 

Yorumlar (7)
Mustafa Dağdeviren. 2 yıl önce
Esas şimdi bizim içimiz rahat. Bütün seçimlerde yaptığınız hırsızlıkları başkasına yıkmaya çalışmayın. O işlerde sizin elinize su dökemeyiz. Gidin başka yerde...
A.S. 2 yıl önce
Offff Volkan Doğan amma sıktın ha. Olan oldu biten bitti. Sizin tabirinizle "Atı Alan Üsküdar'ı Geçti..."
Tuhan Güneş 2 yıl önce
Sen hak yolunda yürüdükçe ALLAH yolu açık tutacak sen üzerine düşeni yaptın Volkan başkan bundan sonrada yine boş durmayacaklar tarihin çöplüğünde yerini aldılar gönlümüz vicdanımız rahat ELHAMDÜLİLLAH

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM
Fatma Ayan 2 yıl önce
Başkanım bu böyle bitmemeli.Yasal yollardan hakkımızı arayalım.Chpnin ne gerekçesi varda,oylar sayılmadı.Sayılıp kaybetseydik bu kadar üzülmezdik.Ama hep içimizde bir şüphe kalacak.Ben şahsım adına yenilgiyi kabul etmiyorum.Meydanı bunlara bırakmıyalım.Sesimizi duyuralım.Her zaman yanınızdayım.Sevgiler
Imran Doğan Özkaya 2 yıl önce
Allah sabredenlerle beraber ve doğrunun yanındadır.
özlem ķısakaya 2 yıl önce
Volkan dogan olmadıgı surece zaten icimiz rahat degil
Eses emin çelebi 2 yıl önce
Çok sıktınız artık bir rahat bırakın bu şehiri YETER ARTIK
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:41
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:07
Yatsı 21:41

Gelişmelerden Haberdar Olun

@