banner848

banner766

İYİ Parti'li Ektaş: Bayramın tadını kaçırdılar

Esnaf Sarayı, Yunus Emre Halk Çarşısı ve Köprübaşı Caddesindeki esnafları ziyaret eden İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Mehmet Ektaş, "Aciz ekonomi yönetimi, bayramın da tadını kaçırdı" dedi.

Siyaset 02.06.2019, 15:08
İYİ Parti'li Ektaş: Bayramın tadını kaçırdılar

Ramazan Bayramı'na günler kala piyasadaki durgunluğun devam ettiğini söyleyen Ektaş, ziyaretlerinde esnafların sorunlarını dinledi. Esnafların geçen Ramazan Bayramına göre gıda fiyatlarında yüzde 40’ın, giyim de ise yüzde 30’un üzerinde artış olduğunu belirttiğini söyleyen Ektaş, dükkan sahiplerinin son 30 yılın en kötü bayram öncesi sezonlarından birini geçirdiklerini ifade ettiğini aktardı. Vatandaşın zor durumda olduğunun altını çizen Ektaş "Vatandaşlarımız gelirlerinin enflasyonun çok altında kaldığını ifade ediyor. Eskiden bayramlara göre şimdi çorap bile alamadıklarını söyleyen vatandaş, ekonomideki belirsizlikten ve istikrarsızlıktan dolayı önümüzdeki dönemde yiyecek ekmek bile bulamamaktan korktuklarını, hayat pahalılığının en önemli gündemleri olduğunu söylediler" dedi. 

Ektaş ziyaretlere ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Son iki çeyrekte üst üste gelen küçülme rakamlarına, enflasyonda kronikleşen çift hanelere, işsizlikteki Cumhuriyet tarihi rekorlarına, kişi başına düşen milli gelir sefaletine, gelirin dağılımındaki adaletsizliğe bakınca, esnaf ve vatandaşlarımızın yakınmalarının haksız ve karşılıksız olmadığı görülmektedir.

Ekonomiyi yönetmekte acze düşmüş, işin uzmanları yerine damadın Bakanlığıylaekonomiyi batırmış AK Parti iktidarının, başarısızlığını perdelemek için ileri sürdüğü beka, dış güçler gibi akıl oyunları, piyasadaki gerçeklerin üzerini örtmemektedir.

Halkın sorunlarına odaklanmak yerine, sürekli kavga diliyle toplumu geren, ısrarla dayattıkları Cumhurbaşkanlığı sistemiyle Ülkeyi istikrarsızlaştıran, erken seçim kararları ve seçim sonuçlarını hazmedemeyerek hukuka aykırı iptal kararıyla seçimi Ülkenin tek gündemi haline getiren iktidarın tavır ve uygulamaları ekonomiyi de olumsuz etkilemektedir.

İktidar sahipleri, bir an önce piyasalarda güven ve istikrar sağlayacak önlemleri almalıdır. Özellikle dar gelirlilerin milli gelirden hak ettikleri payı almaları için tedbirleri hayata geçirmelidir. Kısa dönemde ise Kurban Bayramı öncesi kamu çalışanlarının maaşlarında, emekli maaşlarında, emeklilerin bayram ikramiyelerinde ve vergi dilimlerinde acilen iyileştirme yaparak piyasalara canlılık kazandırmalıdır.
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 05:17
Güneş 06:41
Öğle 12:55
İkindi 16:19
Akşam 18:59
Yatsı 20:17
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@