alexa

banner912

banner766

KARABACAK'TAN KADINLARA SÖZ

Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Karabacak, Avdanlılar Derneği’nde, kadın üyelerle bir araya geldi, kadınlara yönelik projelerini anlattı. Karabacak, “Çalışanların çocuğu bize emanet olacak, çalışmayanlara istihdam sağlanacak” dedi.

Siyaset 19.03.2019, 11:49 20.03.2019, 11:12 ABONE OL: google news
KARABACAK'TAN KADINLARA SÖZ

İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak’a Avdanlılar Derneği İsmail Kaya, başkan yardımcısı Meral Kömür ve üyelerine yaptığı ziyarete, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca da eşlik etti. Hem yaklaşan yerel seçimlerin hem de ülke meselelerinin ele alındığı toplantıda Avdanlı kadınların sorularını yanıtlayan Salih Karabacak, önemli mesajlar verdi. Güçlü kent ve ülke ekonomisi, refah seviyesi yüksek bir toplum için kadınlara büyük görev düştüğünü söyleyen Karabacak, şöyle devam etti:

"Bakım sorunu iş bıraktırıyor": “Ama maalesef hepimiz biliyoruz ki bugün ülkemizde kadınlarımız ne iş hayatında ne de diğer alanlarda nüfusları oranında yer almıyor. İş gücüne katılım oranları çok düşük. Kadınlarımıza biçilen roller bir türlü değişmiyor. Çalışan annelerin sayısız sorunu var. Belki de en önemlisi çocuğunu bırakacak yer bulamamak. Çocuğunun bakım sorununu çözemeyenlerin bir bölümü işten ayrılmak zorunda kalıyor. Bu durum kadınlarımız açısından son derece üzücü, bir o kadar da düşündürücüdür. Kadının sosyal hayatta, iş hayatında varlığı böylesine önemli iken çalışmasının önündeki engellerin kaldırılmaması ülkemizin sorunudur. İşte biz Odunpazarı’nda bu meselenin üzerine kararlılıkla gideceğiz.”

"İş arayana iş sahası yaratılacak": Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Salih Karabacak göreve geldiklerinde hızlı bir şekilde kreş ve gündüz bakım evleri açmaya başlayacaklarının altını çizdi. Karabacak, “Çalışan annelerin gönül rahatlığıyla çocuklarını bırakabilecekleri bu kreşler eğitimin, öğrenmenin, oyunun, eğlencenin merkezi olacak. Çocuklar akranlarıyla aynı ortamda sağlıklı ve mutlu bir şekilde oynarken, anneler iş hayatından kopmayacak, aile bütçelerine katkıda bulunmaya, sosyal hayatın parçası olmaya devam edecek. Diğer yandan çalışmak isteyen kadınlarımız için de iş sahaları yaratacak, istihdam edilmeleri noktasında elimizi taşın altına koyacağız” dedi. 
 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:41
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:07
Yatsı 21:41

Gelişmelerden Haberdar Olun

@