alexa

banner766

Kazım Kurt: Çalışma devam ederse yeniden mühürleriz

Odunpazarı Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı Başkan Kazım Kurt başkanlığında toplandı. Kazım Kurt, toplantıda Millet Bahçesi ile ilgili Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu'nun verdiği kararı paylaştı.

Siyaset 04.07.2019, 18:45 ABONE OL: google news
Kazım Kurt: Çalışma devam ederse yeniden mühürleriz

Millet Bahçesi ile ilgili ellerine gelen bir gelişme olup olmadığını soran AK Parti Meclis Üyesi Murat Özcan’ın sorusunu yanıtlayan Kurt, “Karara göre Millet Bahçesinin kuzeyi ve güneyinde tescilli alanlar var. İlgili planlar yeniden değerlendirilmeli şeklinde bir karar geldi elimize. Yani somut proje yok. İskan alınmadan kat mülkiyeti kurulacak. Emsalin ne olduğu belli değil. Dolayısıyla acele yapılan bir işlem. Doğru bir hazırlıkla gerçekleştirilsin diye kurul böyle bir karar vermiş. Bu geçici de olsa içimizi rahatlatan bir karar olmuş” dedi. 

"Çalışma devam ederse yeniden mühürleriz": Kurt, ayrıca "Biz çalışmaların olduğu bölgeye yeniden gidiyoruz, eğer bir çalışma varsa bir daha mühürlüyoruz, eğer mühürü bozup yeniden çalışmışlarsa, onun cezası ayrı. Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu diyor ki, sen bu haliyle bu işi yapamazsın, yeniden değerlendir diyor. Bizim tarafımızca yeniden değerlendir diyor. Emsaller gizli gizli olmasın açık açık ortaya koy diyor. Açık bir proje yok. Buraya ne yapacağınız belli değil diyor. Tescilli yapılar var burada örneğin, Hava Hastanesinin yanına ne yapacaksın diyor. Bunları açık açık çizip göndermen gerek diyor kurul" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
banner914
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 05 Mart 2021
İmsak 05:56
Güneş 07:18
Öğle 13:14
İkindi 16:26
Akşam 19:01
Yatsı 20:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@