alexa

banner912

banner766

'KİMSE OLMAYACAK DUAYA AMİN DEMESİN'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP aday tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada İYİ Parti’nin Odunpazarı’nda aday çıkarması ile ilgili olarak, “Tepede ittifak yoksa tabanda ittifak vardır. Kimse olmayacak duaya amin deyip bu kadar başarılı, bu kadar takdir edilesi, bu kadar önemli belediyeciliği sakın ha sakın ne Odunpazarı’nın Kazım Kurt’u kaybetme ne Eskişehir’in AKP’ye tahammül etme lüksü yoktur” dedi.

Siyaset 03.02.2019, 17:42 06.02.2019, 20:23 ABONE OL: google news

Özel, aday tanıtım toplantısına katılan partililere şöyle seslendi, “Çok istendiği halde ittifak yapılamayan yerler var. Oralar içimizde yaradır. Ama tepede ittifak yoksa tabanda ittifak vardır. Kazım Kurt, Odunpazarı’na emanetimizdir. Kimse olmayacak duaya amin deyip bu kadar başarılı bu kadar takdir edilesi bu kadar önemli bir belediyeciliği sakın ha sakın ne Odunpazarı’nın Kazım Kurt’u kaybetme ne Eskişehir’in AKP’ye tahammül etme lüksü yoktur. Sakın ha. Mesaj alındı mı?” diye konuştu. 

Özel, Porsuk Spor Salonu'nda, partisinin Eskişehirbüyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısındaki konuşmasında değerlendirmelerde bulundu.

CHP'nin adının terör örgütleriyle anılmasını hadsizlik olarak nitelendiren Özel, şöyle devam etti:

"Bunların her birine verilecek satır, satır cevabımız var ancak siz sakın enseyi karartmayın. Anneciğim, sen bunları televizyonlarda duyduğunda sakın üzülme; dayı, köy kahvesinde televizyonda bunu görünce sakın başını öne eğme; ablacığım sen ev gezmesinde birilerinin televizyonlarda söylediği laflara inananlara sakın sessiz kalma. Onlara deyin ki kardeşim, 432 kilometre hak, hukuk, adalet diye yürüyen, her türlü mağdurun ve mazlumun yanında olan, dünyanın en namuslu bürokratı ve siyasetçisi Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinden terörist çıkmaz deyin."

Özel, konuşmasında beka sorunu tartışmalarına da değindi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, şunları söyledi:

"Birileri bir beka sorunundan bahsediyorsa o beka onların iktidarlarının beka sorunudur. Bu ülkenin beka sorunu, Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Pomak'ı ile Alevi, Sünni'si ile gayrimüslimiyle yıllar önce bu topraklar kurtarılıp yerine Cumhuriyet kurularak bu ülke beka sorunundan kurtulmuştur. Bugün kendilerini Atatürk'ün kendine layık görmediği başkomutanlık unvanlarına, başkanlık yetkilerine, tek adamlığa layık görenler bu ülkeyi her geçen gün felakete sürükleyenlerdir. Bu ülkeyi, bu iktidardan kurtarmak bu ülkenin geleceğine, torunlarınıza, çocuklarımıza yapacağımız en hayırlı ve kıymetli hizmet olacaktır. Görev sizlerde."

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 04:07
Güneş 05:46
Öğle 13:00
İkindi 16:50
Akşam 20:04
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@