banner766

MHP Eskişehir'de ilçe kongrelerinin tarihleri belli oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, ilçe kongrelerinin tarihlerini duyurdu.

Siyaset 12.08.2020, 14:37 14.08.2020, 13:47
MHP Eskişehir'de ilçe kongrelerinin tarihleri belli oldu

MHP Eskişehir'de kongre süreci başlıyor. Bu kapsamda ilçe kongre tarihleri belli oldu. 

İl Başkanı İsmail Candemir "Milliyetçi Hareket Partisi olarak ülke genelinde kongre sürecimiz başlamış bulunmaktadır. Şehrimizde ise MHP Eskişehir İl Başkanlığı olarak ilk kongremizi Allah'ın izni ve dâvâ arkadaşlarımızın desteği ve gücü ile 20 Ağustos 2020 tarihinde başlatacağız" dedi. 

Candemir kongre sürecine ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

"Bizler mensubu olmaktan, bu kut'lu çatı altında dâvâ arkadaşlarımız ile yol yürümekten büyük bir kıvanç ve onur duyuyoruz. Bu mensubiyet şuuru ile yüce Türk Milletine ve Milliyetçi-Ülkücü Hareket'e hizmet etmek ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in bizlere bırakmış olduğu bu mukaddes Hareketi daha ileriye taşımak, sancağı dâim dalgalandırmak için Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in neferleri olarak yola çıktık.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş, "Dâvâlarımızın çözümü kendimize dönmektir, sarsılmaz bir birlik halinde el ele vermek ve geceli gündüzlü çalışmaya girişmekle mümkündür." diyor. Mânâ ve eylem itibariyle derinliği olan bu müstesna sözünü kendimize şiar edinip, birlik beraberlik samimiyet ve sadakatle Hak dâvâmız için mücadele etmeye talibiz. Sefası şöyle dursun cefası bize mükafattır. Çünkü biz biliriz ki, bu yol Hak yolu bu dâvâ Hak dâvâsıdır. Benlikten ziyade bir olmanın, birlik olmanın arzu ve duasındayız. Hasbî duygularla çıktığımız bu kongre sürecinin tarihleri aşağıdaki görselde mevcuttur.

Bildiğiniz üzere dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını sebebiyle kıymetli Bilim Kurulunun görüşleri, tebdir önerileri ve Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey'in emir ve talimatları doğrultusunda kongrelerimiz sosyal (fiziki) mesafe, hijyen (temizlik) ve maske kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilecektir. Oy kullanma işlemi sırayla olacak, oy kullandıktan sonra delegeler sandığın başında beklemeyecektir. Kongreler seyircisiz bir şekilde hazirun listesinde bulunan delegelerin katılımıyla gerçekleşecektir. İstiklâl için birlik, istikbâl için dirlik, kazanan Türkiye olacak şiarı ile ilçe kongrelerine Genel Merkemizden onayı alınan herkesin üzerinde uzlaşmaya vardığı tek liste ile gidilecek. Birlik ve beraberliğimizin bütünlüğü adına başka aday çıkarılmayacaktır.

Bu vesileyle 20 Ağustos itibariyle şehrimizde başlayan Kongrelerimizin şehrimize, vatanımıza milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Niyetimiz hayır, akıbetimiz de hayır olacaktır Allah'ın izniyle.. Sizleri en kalbî duygu ve dileklerle selamlıyor muhabbetlerimi sunuyorum."

MHP Eskişehir'de ilçelerin kongre tarihleri şu şekilde:


Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:22
Güneş 06:45
Öğle 12:53
İkindi 16:13
Akşam 18:51
Yatsı 20:09
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@