alexa

banner912

banner766

'MİLLİ BEKAYI TEHDİT EDEN TERÖR STRATEJİSİ DEĞİLSE, NEDİR?'

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Tepebaşı İlçe Başkanı Uğur Yüceses, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104'ncü yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Siyaset 18.03.2019, 11:18 18.03.2019, 17:31 ABONE OL: google news
'MİLLİ BEKAYI TEHDİT EDEN TERÖR STRATEJİSİ DEĞİLSE, NEDİR?'

Yüceses mesajında,gururla kutladığımız '18 Mart' tarihinin,yüz binlerce şehit vererek elde ettiğimiz Çanakkale zaferinin hem sembolü,hem de, tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin canından aziz bildiği vatan topraklarını, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen nasıl savunacağını gösteren manifestosu olduğunu belirtti.

Yüceses ''Dünya tarihine geçmiş öyle olaylar vardır ki,bunlar sadece bir milletin değil, tüm tarihin yönünü,medeniyetlerin akışını değiştirir.1071 Malazgirt Meydan Muharebesi,1453 İstanbul'un Fethi gibi 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi de,sadece milletimizin tarihine değil dünya tarihine yön veren önemli olaylardan bir tanesidir.1915'de başlayıp Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşuna kadar uzanan, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirilen milli mücadelenin temelleri 'Çanakkale Geçilmez' sözü ile yazılan işte bu büyük destan ile atılmıştır. Bu zaferin temelinde büyük bir vatan aşkı ve inanç vardır.Ezelden beri hür yaşayan milletimizin hürriyet ve bağımsızlık aşkı vardır. 18 Mart,'ya istiklal ya ölüm' hareketinin başlangıcıdır. Vatanımız ve gökyüzünde özgürce dalgalanan bayrağımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak şartıyla, bizlere şehitlerimizin emanetidir.'' dedi.

Yüceses mesajında,emperyalist devletlerin, bir asır önce ecdadımızın milli birlik ve beraberlikle canı pahasına korudukları vatanımız üzerindeki hain emellerinden bugün de vazgeçmediklerini ifade ederek, örneğin hangi ülkede yapılırsa yapılsın, tüm seçimler o ülkenin bekasını ilgilendirir.Beka sorununa inanmayan, beka sorununun, ecdadımızın, mesela 1915'de Çanakkale'de ki tarihi başarılarıyla bağlantılı olduğunu göremeyenlerin aksine, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimi de Milli Bekamızla ilgilidir. PKK Terör örgütünün siyasal uzantısı olan partinin güçlü olduğu bölgelerde kendi adaylarını, diğer yerlerde ise 31 Mart seçimlerinin beka ile ilgisi olmadığını iddia eden ittifakın adaylarını desteklemesi, toplumdaki kutuplaşmayı daha da derinleştirmeyi amaçlayan, Milli Bekayı tehdit eden bir terör stratejisi değilse, nedir? PKK'ya destek oldukları için kayyum atanan belediye yönetimleri de seçilmeyecek mi 31 Mart'ta? diye sordu.

Yüceses, ''Yukarıdaki sorular ışığında yaklaşan 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçiminin ülkemizin geleceği ve bekasıyla ilgisi olmadığını iddia edenlerin gizli ajandalarını bildiklerini, Milliyetçi Hareket Partisi olarak,şehitlerimizin emaneti olan vatanımızı ve kutsal değerlerimizi kararlı bir şekilde korumaya devam edeceğimizden, ecdadımızın o günkü 'Çanakkale Geçilmez' ruhunu aynen taşıdığımızdan kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini'' ifade etti.

Yüceses mesajına, ''Bu Duygularla Çanakkale Deniz Zaferinin 104.ncü yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.'' diyerek son verdi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@