alexa

banner912

banner766

'Vaatleri kara bir mizah'

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı’nın, “5 yıl içerisinde Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde 10 bine yakın gencimize istihdam sağlayacak bir ya da birkaç lokomotif yatırımın yapılmasına öncülük edeceğim” açıklaması ile ilgili, “Şimdi ekonomik krizin en üst boyuta ulaştığı bir dönemde mevcut sanayi kuruluşları işçi çıkarma dönemine girmişken, istihdam yaratacağını söylemek, hele hele bunu ülkeyi 17 yıldır yöneten bir yönetimin temsilcisi tarafından veya adayı tarafından söylenmiş olması her halde bir kara mizah diye düşünüyorum ve sadece gülüp geçilecek bir olaydır” diye konuştu.

Siyaset 20.01.2019, 15:33 ABONE OL: google news
'Vaatleri kara bir mizah'

Adar, haftalık basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Ülkemizde gerçekten ekonomik krizin tüm boyutlarıyla artık hissedilmeye başladığı bir dönemi yaşıyoruz. Ekonomi ciddi anlamda insanları yürekten vurmaya başladı. AKP’nin büyükşehir belediye başkan adayı geçtiğimiz hafta, organize sanayide sanayicilerle birlikte on binin üzerinde istihdam yaratacağını ifade etti. Ben çok merak ediyorum, bu ülkeyi 17 yıldır hangi düşünce idare ediyor. Yerel yönetimler bu konuda gerçek anlamda yetkili olabilir mi? Yerel yönetimlerin görevi sadece organize sanayilerde veya o kentte istihdam yaratabilecek kuruluşlara belli olanakları hazırlamanın ötesinde hangi gücü vardır? Hiçbir gücünün olmadığını düşünüyorum” diye konuştu. 

Esnaf odaları AVM’lerden şikayetçi: Adar, “Geçtiğimiz günlerde esnaf odalarını ziyaret ettim. Esnaf odaları AVM’lerin yapımı ile ilgili şikayette bulundular. Ama hepiniz hatırlayacaksınız ki, Eskişehir yerel yöneticileri Eskişehir’e büyük bir alışveriş merkezinin kurulmasına hayır dediler ama Çevre ve Bayındırlık Bakanlığı tarafından orada o alışveriş merkezinin kurulmasına izin verildi ve gerçekleştirildi. Şimdi ekonomik krizin en üst boyuta ulaştığı bir dönemde mevcut sanayi kuruluşları işçi çıkarma dönemine girmişken, istihdam yaratacağını söylemek, hele hele bunu ülkeyi 17 yıldır yöneten bir yönetimin temsilcisi tarafından veya adayı tarafından söylenmiş olması her halde bir kara mizah diye düşünüyorum ve sadece gülüp geçilecek bir olaydır” dedi. 


 

Yorumlar (2)
Musa eker 2 yıl önce
20 yıl önce borç dilenen bir ülkeden , şimdi borç veren hale geldik ,, sizin ufkunuz yetmez , bekleyin ve görün .. onlar kıskanır.. ak parti yapar..
Ahmet yılmaz 2 yıl önce
17 yıldır yöneten devlete niçin oy verenler bu işin gayet iyi olduğunu ifade etti 17 sene daha yönetim olsun kardeşim
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@