Ve Kaynarca adaylık için istifa etti

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, partisindeki görevinden Tepebaşı Belediye Başkan aday adaylığı için istifa etti. Eskişehir Ekspres’e konuşan Kaynarca, “Biz hazırız, Tepebaşı için hizmet etmek istiyoruz” dedi.

Ve Kaynarca adaylık için istifa etti

Son dakika haberi... AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca yerel seçimlerde Tepebaşı Belediye Başkan adayı olmak için ilçe başkanlığı görevinden bugün istifa etti. Kaynarca, aday adaylığı açıklamasını Pazar günü parti binasında gerçekleştirecek. Eskişehir Ekspres'in ulaştığı bilgiye göre AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan da Pazar günü parti binasında aday adaylığını açıklayacak. Eskişehir Ekspres’e konuşan AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, “Teşkilatımla hep birlikte Tepebaşında hizmete çalışmaya hazırız. Cumhurbaşkanımız adaylığımızı açıklarsa ben ve ekibim Tepebaşındaki her problemi çözmek için çalışacağız. Güçlü dinamik olduğumuz bir dönemdeyiz ve bunu bir şans olarak görüyorum” dedi. 

İbrahim Yılmaz Kaynarca kimdir?

1982 yılında Eskişehir’de doğdu. Anne tarafından Mahmudiye Doğanca (Cönger), baba tarafından Sarıcakaya Dağküplü kökenlidir.

Esentepe 100. Yıl İlkokulu’ndan 1993 yılında ve Sarar İmam Hatip Lisesi orta kısımdan 1997 yılında mezun oldu. 2000 yılında Atatürk Lisesi’nden mezun olup aynı yıl Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne kayıt yaptırdı. 2005 yılında mezun oldu. Osmangazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Yüksek Lisans programını 2007’de tamamladı.

Halen Anadolu Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı’nda 19’ncu yüzyıla ait  “Divançe-i Süleyman Fehim” adlı metin ve incelemesi hakkında tez çalışmasını Prof. Dr. Muhsin Macit hocanın gözetiminde sürmektedir.

Ortaokul yıllarında Milli Gençlik Vakfı Eskişehir ve Sütlüce birimlerinde gönüllü olarak çalıştı. Anadolu Üniversitesi, Edebiyat Kulübü Kurucularındandır. Mezuniyetine kadar başkanlığını yaptı. İletişim Kulübü, Sarıcakayalılar Derneği, TÜKDES gibi sivil toplum örgütlerinde yer aldı. Halen İmam Hatipliler ile ilgili çeşitli çalışmalarda sorumlu olarak görev almaktadır.

Bazı gazete ve sitelerde dil ve sosyal içerikli yazılar yazdı. AK Parti kurulduğundan itibaren partide bulundu. Sırasıyla İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Tepebaşı İlçe Başkan Yardımcılığı (2 Dönem) İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Üniversitede tanıştığı Kimya Mühendisi Fulya Hanım ile 2005 yılında evlendi. Biri kız biri erkek iki evladı var. 2000 yılında henüz üniversite hazırlık sınıfında Korusan firmasının Eskişehir temsilcisi ve inşaat malzemeleri satıcısı olarak iş hayatına başladı. Üniversite öğrencisiyken 2003 yılında perakende inşaat malzemeleri ve uygulama işi yapan bir firma ile iş hayatına atıldı. Halen aynı firmada yönetici ortak iş hayatımı sürdürmekte.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 12:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hanife bulut
Hanife bulut - 6 ay Önce

Yolunuz açık olsun inşaAllah Allah'ım hakkınızda hayırlısı olsun inşAllah

SIRADAKİ HABER