alexa

banner912

banner766

'EsEs'in 3 milyon lirasını verin'

CHP’li Çakırözer TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında söz alarak, Eskişehirspor’un yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Çakırözer ''Spor Toto'da bekleyen 3 milyon lira alacağı Eskişehirspor'a derhal teslim edilmeli” dedi. 

Spor 08.11.2018, 14:48 10.11.2018, 02:11 ABONE OL: google news
'EsEs'in 3 milyon lirasını verin'

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan destek isteyen Çakırözer, Eskişehirspor’un yaşadığı mali sıkıntıları gündeme getirerek, “Taraftar kültürü ve başarılarıyla Anadolu kulüplerine örnek olmuş Eskişehirsporumuz ne yazık ki zor günlerden geçiriyor. Eskişehirsporumuzun ihtiyaçları var. Bu zor günlerin atlatılması ve bu ihtiyaçların karşılanması adına Spor Toto'da bekleyen 3 milyon lira alacağı derhal kulübe teslim edilmelidir” dedi. 

TÜM TÜRKİYE ONLARI KONUŞUYORÇakırözer kulübün transfer yasağını da dile getirerek, “Transfer yapılamadığı için alt yapıdan futbolcularımız maçlara çıkıyor. Ama her şeye rağmen gurur tablosu yaşatıyorlar. Siyah Kırmızılı genç oyuncular giydikleri formanın hakkını her maçta sonuna kadar veriyor. Aldıkları galibiyetler kadar, gösterdikleri performans Türk futbolunun gündemini yaratıyor. Tüm Türkiye onları konuşuyor. Buradan da bir kez daha tebrik ediyoruz” dedi.

TRANSFER YASAĞI KALDIRILSIN: Transfer yasağının kaldırılmasını isteyen Çakırözer, “Altyapı oyuncularımız da başarılı ama Futbol Federasyonunun denetim yapmaması nedeniyle Eskişehirsporumuza getirilen bu transfer yasağı derhal kaldırılmalıdır. Bunun için ya af getirilmeli ya da Eskişehirsporumuzun yaşaması adına bu transfer yasağı da hemen kaldırılmalıdır” diye konuştu. 

AMATÖR KULÜPLERİN SAHA İHTİYACI KARŞILANSIN: Konuşmasında amatör kulüplerin yaşadığı sıkıntıları da dile getiren Çakırözer, amatör kulüplerin de desteklenmesini istedi. Çakırözer, “Amatör kulüplerimizin de ciddi sıkıntıları var. Eskişehirimizde 70  amatör futbol takımımız var. Bir yılda bin 350 müsabaka oynuyorlar. Bunlar bundan birkaç yıl önce 12-13 sahada oynayabiliyorlardı ama şu anda sadece 5 sahada oynamak zorunda kalıyorlar. Eskişehirimizdeki amatör sporcularımız için saha ihtiyaçları da acilen karşılanmalıdır” çağrısında bulundu. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@