banner766

'EsEs'in 3 milyon lirasını verin'

CHP’li Çakırözer TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında söz alarak, Eskişehirspor’un yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Çakırözer ''Spor Toto'da bekleyen 3 milyon lira alacağı Eskişehirspor'a derhal teslim edilmeli” dedi. 

Spor 08.11.2018, 14:48 10.11.2018, 02:11
'EsEs'in 3 milyon lirasını verin'

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan destek isteyen Çakırözer, Eskişehirspor’un yaşadığı mali sıkıntıları gündeme getirerek, “Taraftar kültürü ve başarılarıyla Anadolu kulüplerine örnek olmuş Eskişehirsporumuz ne yazık ki zor günlerden geçiriyor. Eskişehirsporumuzun ihtiyaçları var. Bu zor günlerin atlatılması ve bu ihtiyaçların karşılanması adına Spor Toto'da bekleyen 3 milyon lira alacağı derhal kulübe teslim edilmelidir” dedi. 

TÜM TÜRKİYE ONLARI KONUŞUYORÇakırözer kulübün transfer yasağını da dile getirerek, “Transfer yapılamadığı için alt yapıdan futbolcularımız maçlara çıkıyor. Ama her şeye rağmen gurur tablosu yaşatıyorlar. Siyah Kırmızılı genç oyuncular giydikleri formanın hakkını her maçta sonuna kadar veriyor. Aldıkları galibiyetler kadar, gösterdikleri performans Türk futbolunun gündemini yaratıyor. Tüm Türkiye onları konuşuyor. Buradan da bir kez daha tebrik ediyoruz” dedi.

TRANSFER YASAĞI KALDIRILSIN: Transfer yasağının kaldırılmasını isteyen Çakırözer, “Altyapı oyuncularımız da başarılı ama Futbol Federasyonunun denetim yapmaması nedeniyle Eskişehirsporumuza getirilen bu transfer yasağı derhal kaldırılmalıdır. Bunun için ya af getirilmeli ya da Eskişehirsporumuzun yaşaması adına bu transfer yasağı da hemen kaldırılmalıdır” diye konuştu. 

AMATÖR KULÜPLERİN SAHA İHTİYACI KARŞILANSIN: Konuşmasında amatör kulüplerin yaşadığı sıkıntıları da dile getiren Çakırözer, amatör kulüplerin de desteklenmesini istedi. Çakırözer, “Amatör kulüplerimizin de ciddi sıkıntıları var. Eskişehirimizde 70  amatör futbol takımımız var. Bir yılda bin 350 müsabaka oynuyorlar. Bunlar bundan birkaç yıl önce 12-13 sahada oynayabiliyorlardı ama şu anda sadece 5 sahada oynamak zorunda kalıyorlar. Eskişehirimizdeki amatör sporcularımız için saha ihtiyaçları da acilen karşılanmalıdır” çağrısında bulundu. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:52
İkindi 15:20
Akşam 17:41
Yatsı 19:05
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@