Eskişehirspor'a ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Eskişehirspor'a, Adanaspor maçındaki saha olayları nedeniyle para cezası verdi. Aynı maçta oyun dışı kalan Erdal Akdari'ye ise 3 maç ceza verildi.

Eskişehirspor'a ceza

Spor Toto 1. Lig'in 33. haftasında oynanan Eskişehirspor-Adanaspor maçından sonra Siyah Kırmızılı kulüp PFDK'ya sevkedilmişti. Yapılan son dakika açıklamasına göre Eskişehirspor'a ceza geldi. PFDK, Eskişehirspor'a 10 bin TL para cezası keserken Doğu Alt Tribündeki 126 ve 127 bloklarına giren seyircilere ise bir maç, men cezası verdi. Aynı karşılaşmada kırmızı kart gören Erdal Akdarı ise üç maç ceza aldı. Erdal ayrıca 6 bin 500 TL para cezasına çarptırıldı.

Açıklama şöyle: 

Eskişehirspor Kulübü'nün, 11.05.2019 tarihinde oynanan Eskişehirspor-Adanaspor Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.-TL  para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Eskişehirspor Kulübü'nün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Doğu Alt 126, 127 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine, aynı müsabakada Eskişehirspor Kulübü sporcusu Erdal Akdarı'nın rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle takdiren 3 resmi müsabakadan men ve 6.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER