'Gücümüz kalmadı, tükendik'

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, Anadolu Gazetesi Yazıişleri Müdürü Cihan Yıldırım'a konuştu: Gücümüz kalmadı, tükendik. Az bir şey destek görsek gerisini getiririz ama yok işte...

'Gücümüz kalmadı, tükendik'

Eskişehirspor'da yönetim Cuma günü Afjet Afyonspor maçı sonrası toplanacak. Bu süreçte Siyah Kırmızılı kulüpte maddi darboğazdan kurtulmak için mücadelesini sürdürüyor. Yaşanan sürece dair Anadolu Gazetesi Yazıişleri Müdürü Cihan Yıldırım'a özel açıklamalarda bulunan Başkan Halil Ünal, mücadele yalnız bırakıldığını söyleyerek ''Gücümüz kalmadı, tükendik'' dedi.

Ünal'ın Yıldırım'a yaptığı açıklamalardan satırbaşları: 

“Öğleden sonra Başkan Halil Ünal’ı aradım. Ünal, cuma günü yönetimi toplantıya çağırdığını söyledi. Başka şeyler de söyledi...

Mücadelede yalnız bırakıldığını ifade eden Ünal, “Attılar Halil Ünal’a... Hadi Halil... Halil ne yapacak tek başına? Kimseden destek yok. Belediyeler yüzümüze bakmıyor, hükümetten çıt çıkmıyor. Yapacak fazla bir şeyimiz kalmadı. Yönetime de danışıp kongre kararı alacağız. Ve o kongrede çıkan olursa görevi devredeceğiz. Kimse talip olmazsa ne olur bilmiyorum. Bizden kimse geri dönmeyi düşünmüyor. Tek başına, Halil ile Ahmet ile Mehmet ile olacak işler değil...” dedi.

Eskişehirspor’un kapanıp yerine takım senaryosunu Ünal’a sordum. Başkan “Ben bir armayı, bir formayı, bir takımı sevdim. Bizim o işlerle işimiz olmaz. O senaryoda ben yokum. Kim ne yaparsa yapar. Eskişehirspor yoksa ben yokum” diye konuştu.

Başkan Ünal’a ”Aşırı borç nedeniyle mi kapanma noktasına geldik” diye sordum. Ünal “Bizim o kadar borcumuz yok. Başka takımlara bakın... Herkesin borcu var. Ama diğer takımların abisi var, ablası var... Başkanı var, vekili var... 100 milyona ihtiyacımız var. Hepsi 100 milyon... Stadın isim hakkını satalım diyoruz olmadı, olmuyor... Koskoca stat yapıldı, yazıktır günahtır. Niye yapıldı bu stat” dedi.

Ünal’a “Siz bırakırsanız başka kimse yok, takım kapanma noktasına gelir” dedim. Ünal, “Bize de kimse sahip çıkmıyor. Bak, şu takım için herkesle kavga ediyoruz. Taraftarın gayretine bak... Sonra dön bir de kente bak. Gücümüz kalmadı, tükendik. Az bi şey destek görsek gerisini getiririz ama yok işte” diye dert yandı.

Eskişehirspor’u önümüzdeki günlerde kritik günler bekliyor. Bu sessizlik pek hayra alamet değil.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:02
banner544
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner507

banner508