alexa

banner912

banner766

'Günah keçisi olarak Fuat Çapa'yı seçtiler'

Türkiye Antrenörler Derneği (TÜFAD) Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Bingöl, Eskişehirspor Teknik Direktörü Fuat Çapa'nın Eskişehirspor ile yaşadığı süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Spor 12.09.2019, 14:38 13.09.2019, 16:03 ABONE OL: google news
'Günah keçisi olarak Fuat Çapa'yı seçtiler'

TÜFAD Eskişehir Şubesi'nin üyesi olan Fuat Çapa'nın yanlarında olduklarını belirten Bingöl, "Fuat Hoca'ya yönetim tarafından yaşatılan süreç son derece bizi üzmüştür. Fuat Hoca geçen yıl elini taşın altına koyup Eskişehirspor'u ayakta tutmak için elinden geleni yapmıştır. Özellikle icra kurulu önderliğinde Fuat Hoca hem şehrin hem de ulusal basının gündemine oturmuştur. Böylelikle Eskişehirspor'un durumuna dikkat çekmiştir. Ondan sonra Eskişehirspor çok ciddi destekler alarak ayakta kalmıştır. Daha sonra yapılan desteklerle Eskişehirspor transfer tahtasını açarak takım ligde kalmayı başardı. Burada Fuat Hoca'nın çabası, gayreti ve gösterdiği destek çok önemliydi" dedi.

"Antrenmana çıkmamasına neden oldu"

"Fuat Hoca'nın bu sene de şart koymadan sadece futbolcuların alacakları ile ilgili serzenişte bulunması yöneticileri rahatsız etti" diye konuşan Bingöl" Fuat Hoca'nın antrenmana çıkmaması yöneticilerin futbolculara ödeme yapma sözü vermesine rağmen verilen sözü yerine getirmemeleridir. Hatta bir kaç kere söz vererek yerine getirmemeleridir. Bu durum Fuat Hoca'nın antrenmana çıkmamasına neden olmuştur. Fuat Hoca sözleşmesini iki taraflı fes ederek ayrılmak istemiştir. Ama maalesef yönetim gerekli cevabı vermemiştir. Fuat Hoca'nın gidiş şeklinin zaten böyle olacağı belliydi. Yönetim kurulu içerisinde Başkan Osman Taş'ın gösterdiği tavır bu yöndeydi. İnsanlar az çok bunu takip ediyor, biliyordu. İçerisinde sıkıntı yaşayan yönetim günah keçisi olarak hocayı seçti" ifadelerini kullandı. 

"Fuat Hoca'ya yapılan tavır yanlış"

Bu yönetimin öncelikle kendi içerisinde olan dağınıklığının ve Başkan Osman Taş'ın göstermiş olduğu tavrın Eskişehirspor'a yakışmadığını belirten Bingöl, "Eskişehirspor sabah ayrı, akşam ayrı, sözlerle ilerleyebilecek bir kulüp değil. Fuat Hoca da daha fazla sıkıntılara dayanamadan antrenmanı terk etmiştir. İstifa ettiğini duymadım. Eskişehir TÜFAD üyesi ve Türk antrenör olarak biz Fuat Hoca'nın yaptığı emeklerden kendisine teşekkür ediyoruz. Yapılan tavır bana göre yanlıştır. Maalesef yöneticilerin günahlarının bedelini antrenörler çekmektedir. Fuat hoca da yöneticilerin yapmış olduğu yanlışların bedelini ödüyor. Bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Fuat Hoca her zaman bizim üyemiz. Her zaman TÜFAD'da yeri vardır" şeklinde konuştu.

"Kongre kararı almalılar"

"Tek sorunun teknik heyetten ziyade yönetimin dağınıklığı, yönetimin bölünmüşlüğüdür" diyen Bingöl, "Bu bölünmüş olan yönetimin Eskişehir'de karşılık bulma şansı yoktur. Bana göre almış oldukları bir karar vardır. Biran önce harekete geçirip kongre kararı almaları en doğrudur. Ya da kongrede tekrar kazanabilirler. Ama bu vermiş oldukları sözleri yerine getirmeleri gerektiğini düşünüyorum" dedi. Bingöl, şu an Eskişehirspor futbol takımını Altınordu maçına hazırlayan teknik heyete de başarılar diledi. İHA

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:52
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@