Talat Yalaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Nebi Hatipoğlu geçtiğimiz hafta ulusal bir yayına katıldı. Bu programda ‘Sağ olsun Yılmaz hocam Eskişehir’i bir marka yaptı’ ifadesini kullanmıştır. Bunu iki kere vurguluyor. Sonra da eleştiriyor. Diyor ki Eskişehir’in kronik sorunları var ve sıralıyor. Çevre yolu, tren yolu bağlantısı, trafiğimiz, metromuz gibi çok büyük kronik sorunlarımız var diyor. İnanılır gibi değil. Sayın Nebi Hatipoğlu’na birilerinin bu bahsettiği sorunların merkezi hükümetin görev alanında olduğunu hatırlatması gerekiyor” 

Eskişehir’de İYİ Parti’den istifa etmişlerdi! CHP’ye geçtiler Eskişehir’de İYİ Parti’den istifa etmişlerdi! CHP’ye geçtiler

“Açıklamaları akıl tutulması”

Yalaz şöyle devam etti;

“Merkezi hükümetin yani kendisinin de mensubu olduğu iktidarın yapması gerekirken yapmadığı hizmetler konusunda belediyelerimizin eleştirilmesi en hafif tabiriyle akıl tutulmasıdır. Sanırım Sayın Nebi Hatipoğlu oradan oraya geçmekten ne tarafta olduğunu bazen karıştırmaktadır. Bu kısmın mantıken belediyelerimize atfedilecek sıkıntılar olmadığını belirtmekle birlikte Nebi Hatipoğlu’nun da belirttiği gibi ‘Eskişehir’in Yılmaz Büyükerşen tarafından marka bir şehir hale getirildiği ifadesini AKP milletvekilinden de duymak bizler için olduğu kadar Eskişehir kamuoyu için de mutluluk vericidir diye düşünüyorum”