Eskişehir'de endişe veren görüntü: Sakaryabaşı'nda sular çekildi Eskişehir'de endişe veren görüntü: Sakaryabaşı'nda sular çekildi

Son günlerde adı ‘kanlı para’ olan ve şiddet içeriği bulunan bir oyun, öğrenciler arasında hızla yayılıyor. Yasaklanmış olmasına rağmen, öğrencilerin bu oyunu gizlice oynadığı ve bu sırada ellerinden kan akana kadar devam ettikleri söyleniyor. Öğretmenler, yasaklanmasına rağmen öğrenciler arasında hızla yayılan bu tehlikeli oyun hakkında velileri uyararak bilgilendiriyor. Oyun sadece ani tehlikelere neden olmakla kalmıyor, aynı zamanda bulaşıcı hastalıklara ve kalıcı hasarlara neden olabiliyor. 

Kanlı para oyunu nasıl oynanıyor?

Madeni para ile oynana oyun paranın havaya atılmasıyla başlıyor. Para elin üst kısmıyla tutularak parmak arasına sıkıştırılıyor. Bu esnada 3 defa yere vuruluyor ve bu sırada parayı düşüren cezalandırılıyor. Ceza olarak ise para elin üst kısmına hızla vuruluyor. Elin daha fazla kanaması için bazı oyuncuların madeni paraların çevresini parçaladığı ifade ediliyor. Oyunu kaybeden kişinin cezası, elleri kanamadan bitmiyor. 

Çocuğunuz ellerinde yara varsa dikkat 

Oyunun Türkiye genelinde hızla yayılması velileri tedirgin ederken, Diyarbakır, Şırnak, Sakarya, Aydın gibi illerden sonra Eskişehir’de de ‘kanlı para oyunu’ görüldü. Eskişehir’de ilkokul çağındaki çocuklar arasında hızla yayılan oyun velileri tedirgin ediyor. El üstüne paranın şiddetli atılması sonrası kanama oluşması çocuklarda mikrop kapma riskini de artırıyor. 

Eğitimciler müdahale ediyor ancak… 

Çocuklar arasında hızla yayılan ‘kanlı para oyunu’ sonrası durumu fark eden eğitimciler tarafından yasaklandı. Çocukların birbirine zarar vermesine zemin hazırlayan oyunun ilk olarak bir sosyal medya platformundan yayıldığı iddia ediliyor. Uzmanlar ise hem eğitimcileri hem de velileri daha dikkatli olunması yönünde uyarıyor.