banner766

'Uçan araba tasarımı' Eskişehir'e birincilik getirdi

Geleceği şekillendiren en önemli platformlardan birisi olan havacılık, uzay ve teknoloji festivali, TEKNOFEST’in bu yılki adresi Gaziantep’ti. Festival her yıl Türkiye’nin dört bir yanından binlerce genci bir araya getiriyor. Kıyasıya rekabetin olduğu festivalde, bu yıl 100 bin genç, 21 ayrı kategoride projelerini yarıştırdı. Bu yıl festivalde Eskişehir'e de birincilik ödülü geldi.

Teknoloji 28.09.2020, 16:51 30.09.2020, 14:33
'Uçan araba tasarımı' Eskişehir'e birincilik getirdi

Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından binlerce genci bir araya getiren Teknofest, genç yeteneklere bu kez Gaziantep’te ev sahipliği yaptı. 100 bin gencin, 21 ayrı kategoride projelerini yarıştırdığı festivalden Bahçeşehir Koleji öğrencileri 6 ödülle döndü. Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, fen ve teknoloji liselerinin Türkiye’nin gelecek projesi olduğunu belirterek, “Bilim ve teknoloji üreten öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Yakın gelecekte ve orta vadede Türkiye’nin bilim ve teknoloji ihraç eden ülke olacağına inanıyoruz. Öğrencilerimizi evrensel bilim ve teknolojiye sadece entegre olabilen değil, üreten liderler olarak yetiştiriyoruz. Türkiye’nin milli teknoloji hamlesinin en önemli unsurlarından olan Teknofest’te öğrencilerimizin ödüllerinden çok, katılım ve projelerini önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

“BAŞARI TESADÜF DEĞİL ÇÜNKÜ İNOVATİF, YENİLİKÇİ VE İDDİALIYIZ”

Özlem Dağ, inovatif, yenilikçi ve iddialı eğitim anlayışı ile öğrencilerinin vizyonunu geliştirmeyi sürdürdüklerine vurgu yaparak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Öğrencilerimiz teknolojiyi kullanan, üreten bireyler olarak yetişiyor. Eğitimi dört duvarın arasından çıkarttık, değişen paradigmalara ayak uydurduk bu sayede geleceğin liderlerini yetiştiriyoruz. Öğrencilerimizin bu başarısı hepimizi gururlandırdı. Ama bu başarı bir tesadüf değil. Benimsediğimiz yenilikçi ilkelerimizi, teknolojinin tüm imkanları ile birleştiriyoruz. Öğrencilerimiz sağladığımız imkanlar ile önce geliştiriyor sonra tasarlıyor ve başarı tesadüf olmaktan çıkıyor. Bahçeşehir Koleji olarak ulusal ve uluslararası başarılarımızla, güçlü akademik kadrolarımızla ve inovatif bakış açımızla yepyeni başarılar için hazırız.”

TEKNOFEST 2020’DEN ESKİŞEHİR'E BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

5 kampüsten toplam 41 öğrenci ve 17 proje ile katılım sağlanan Teknofest 2020’de, Eskişehir Fen ve Teknoloji Lisesi ‘DrDır10’ Takımı ‘Uçan Araba Tasarım Yarışması’ serbest kategoride Türkiye birincisi oldu ve takım ödülünü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan aldı.

Alınan diğer ödüller ise şöyle:

“Festivale Biyoteknoloji alanında katılan Ankara 50. Yıl Anadolu Lisesi Bombyx Mori takımı online gerçekleştirdikleri jüri sunumu sonucunda ‘Fikir’ kategorisinde Türkiye üçüncülüğü elde etti. Bahçeşehir Koleji Samsun Atakum Fen ve Teknoloji Lisesi ‘3E Proje Takımı’ İnsanlık Yararına Teknolojiler - Afet Yönetimi kategorisinde Türkiye Üçüncüsü olurken,  aynı kampüsün Fen ve Teknoloji lisesi Orion Proje Takımı Eğitim Teknolojileri alanında Jüri Özel ödülünü aldı. Festivale ‘Akıllı Ulaşım’ kategorisinde katılan Bahçeşehir Koleji Gaziantep Kampüsü Ortaokul ‘Pro_ikili’ takımı Türkiye ikincisi oldu. İnsanlık Yararına Teknolojiler - Sağlık ve İlk Yardım kategorisinde katılan Pendik Kampüsü Ortaokul takımı ‘Andromeda’  ise Türkiye üçüncülüğü elde etti.”

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Ekim 2020
İmsak 05:44
Güneş 07:07
Öğle 12:48
İkindi 15:49
Akşam 18:19
Yatsı 19:37
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@