Günümüzde her şeyin telefon üzerinden halledildiği bir çağdayız. Yemek söylemek, alışveriş yapmak gibi birçok uygulamayı Google Play Store veya App Store üzerinden ilgili uygulamayı indirerek ihtiyaçlarımızı karşılamaktayız. Konu sağlık olunca ise dünyada başka bir örneği olmayan Ambulans.org karşımıza çıkıyor. Telefonunuza Google Play Store veya App Store üzerinden indirebileceğiniz veya direkt sitesinden girebileceğiniz bu uygulama size istediğiniz özel ambulansı isteme hizmetinin yanı sıra cenaze nakil hizmeti, hasta nakil hizmeti ve evde sağlık hizmeti de sunuyor. Sadece özel ambulans istemekle kalmayıp size ücretine göre veya puanına göre filtreleme hizmeti de sunuyor.  

Özel Ambulans Arama Portalı Nedir?

Özel Ambulans arama portalı yukarıda belirtildiği gibi aradığınız bütün özel ambulansların tek bir yerde toplanmasıyla oluşan bir sistemdir. Örneğin cenaze nakil hizmetine ihtiyacınız olduğu bir zamanda ambulans.org uygulamasını indirip ambulans arama portalına erişebilir ve istediğiniz özel ambulansı çağırabilirsiniz. Görülen hizmetten memnun kalan kullanıcılar için ise bir puanlama sistemi mevcut.

Ambulans.org Ne Gibi Hizmetleri Vardır?

Ambulans.org bütün nakil hizmeti işlerinizi tek bir uygulamadan yapabildiğiniz bir uygulamadır. Uygulamanın bize sunduğu hizmetler arasında nakilden ayrı bir de evde sağlık hizmetleri vardır. Hastaneye müracaat edemeyecek olduğunuz zamanlarda uygulama üzerinden evde sağlık hizmeti isteyerek ihtiyaç duyduğunuz evde sağlık hizmetini talep edebilirsiniz.

Evde Sağlık Hizmeti Nedir?

Evde sağlık hizmeti, hastaneye gidemeyen veya gidemeyecek durumda olan hastaların uygulama üzerinden istedikleri bir hizmettir. Kişisel bilgiler ve ikamet adresi de girildikten sonra şikayetlerini belirten hastaların yapması gereken tek şey bir sağlık ekibinin gelmesini beklemektir. Gelen ekibin yaptığı muayene ve teşhisler sonrasında tedaviye başlayan hastamız eğer gördüğü hizmetten memnun kalırsa bir sonraki yaşanmada tekrardan aynı ekibi çağırabilir veya kendine yeni bir ekip çağırabilir. Gelen ekibin gösterdiği ilgi, nezaket ve hizmetine göre de kendilerini puanlayabilir.

Cenaze Nakil Hizmeti Nedir?

Herhangi bir yakınını kaybetmiş kullanıcıların yararlandığı cenaze nakil hizmeti için merhumun bilgileri girildikten sonra nereye gömüleceği veya otopsi için hangi hastaneye götürüleceğini seçebilir. Gördüğü hizmete göre yine önceki hizmetlerde olduğu gibi puan verebilir veya yeni bir ekip isteyebilir.

Hasta Nakil Hizmeti Nedir?

Beklenmeyen bir durumda veyahut nakledilmesi gereken durumlarda hastanın kendisi veya yakınları bir ambulans isteyebilir ve başka bir hastaneye nakledilebilir ve istediği gibi puanlayabilir.

Bu hizmetlerin yanı sıra filtreleme özelliği sayesinde de kullanıcılar kendi bütçelerine göre veya diğer kullanıcılar tarafından puanlanan ekipler hakkında yazılan puanlara bakarak ve yorumları okuyarak kendilerine en uygun ekibi seçebilir ve yukarda belirtilen hizmetleri kullanabilirler.

Dünyada eşi benzeri olmayan bu sistemin ülkemizde yürürlüğe geçmesinden bu yana yüz binlerce kullanıcı tarafından ziyaret edilen Ambulans.org olumlu geri dönüşler almakta ve kendilerine yenilikler katarak günden güne gelişmektedir.