Tepebaşı Belediyesi personeli için 7126 sayılı sivil savunma kanununun ek 9. maddesi kapsamında Yangın Eğitimi ve Tatbikatı gerçekleştirildi.

Destek Hizmetler Müdürlüğü Sivil Savunma Amirliği tarafından organize edilen eğitim, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü personelleri tarafından düzenlendi. Tepebaşı Belediyesi acil durum ekiplerinin katıldığı eğitimde teorik bilgilerin ardından tatbikat yapıldı. Yangından korunma, yangının söndürülmesi, can ve mal kurtarma, itfaiye ile iş birliği gibi konuların ele alındığı eğitimde personel, alınan önlemler çerçevesinde yangına müdahale pratiği yaptı.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, “Kurumumuzda iş güvenliği yönetmelik ve mevzuat hükümleri titizlikle uygulanmaya devam etmektedir. Personellerimiz sürekli olarak devam eden eğitim ve tatbikatlar ile güvenli çalışma ortamı yaratılması konusunda duyarlı hale getirilmiş olup sürekliliğinin sağlanması noktasında eğitimlerine ara vermeden devam etmektedir” açıklamasında bulundu.

Yetkililer ayrıca iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili gerekliliklerin titizlikle uygulanarak, bilinçlendirme çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.