Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, cinsiyet eşitliği konusunda örnek projeler hayata geçirmeye devam ederken, bu alanda gerçekleştirilen çalışmalara da destek vermeyi sürdürüyor.

Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR) tarafından hazırlanan ‘Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’na imza atmak üzere Tepebaşı Belediyesi Meclisi’nce yetkilendirilen Başkan Ataç, çalışmayı hayata geçirecek imzayı attı. Kadın erkek eşitliğinin her alanda sağlanması gerektiğine inandığını belirten Başkan Ataç, “İmzaladığımız Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı ile önemli bir farkındalık yaratacağımızı taahhüt ediyoruz. Yaptığımız tüm iş ve projeleri her zaman kadın erkek eşitliğini gözeterek hayata geçirdik. Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi tarafından hazırlanan şartı imzalayarak da yaptığımız çalışmalara daha da güç katarak yenilerini eklemeye devam edeceğiz” dedi.

İmzalanan ‘Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’ ile Tepebaşı Belediyesi, tarafından hazırlanan ‘Yerel Eşitlik Eylem Planı’ önümüzdeki aylarda meclis kararının alınmasının ardından hayata geçirilecek.