Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi, sosyal girişimci adayı gençlere fayda sağlayacak faaliyetler düzenlemeye devam ediyor.

Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’nin yürütücüsü olduğu “Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi Sosyal Girişimcilik Kampı” da düzenlenen kapanış etkinliği ile sona erdi. Kamp boyunca 30 katılımcı genç, birçok konuda eğitim ve atölyeye katılma şansı yakaladı.

5 günlük kampta eğitim ve atölyeler düzenlendi

5 gün süren kampta sosyal girişimci adaylarına verilen eğitim ve atölyeler arasında; “Sürdürülebilir kalkınma amaçları eğitimi ve atölyesi, sosyal girişimcilik eğitimi, sosyal girişim iş modelleri eğitimi, iletişim teknikleri, sunum teknikleri, hikaye anlatıcılığı, sorun ağacı atölyesi, sosyal etki eğitimi, proje fikri yakalama eğitimi, çözüm fikri geliştirme atölyesi, sosyal ağımız il duygudaşlık yolculuğumuz eğitimi, hedef kitle analizi eğitimi, marka kimliği oluşturma eğitimi, sosyal girişimciler için sosyal medya kullanımı eğitimi, sosyal girişimciler için ürün fotoğrafçılığı eğitimi, temel fotoğrafçılık bilgileri ve fotoğraf okuma eğitimi, sosyal girişimciler ve tüzel kişilik eğitimi, fikri mülkiyet hukuku eğitimi ile kaynak geliştirme ve hibe fon kaynakları yer aldı.

Tepebaşı Belediyesi rekreasyon birimi de kampta yer alan 30 katılımcı ile keyifli aktiviteler gerçekleştirdi.

Sosyal girişimciler deneyimlerini aktardı

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen kampın son gününde ise “Sosyal Girişimciler Deneyimlerini Paylaşıyor” etkinliği de Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda gençler ile buluştu. Düzenlenen etkinliğe konuşmacı olarak Anadolu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Serap Erdoğan, gise.com Kurucusu Umur Gökhan Çiçek, Kadınların Elinden Kurucu Ortağı Mustafa Alp Dumrul ile Kadınların Elinden Kurucu Ortağı Hande Dumrul katıldı. Konuklar, düzenlenen kampın sosyal girişimcilik adayları için büyük bir fırsat olduğunu ve çok verimli geçtiğini ifade etti.

Prof. Dr. Serap Erdoğan, “Girişimciler ile bir araya gelmek çok heyecan vericiydi. Takip edenlerin heyecanlı olması ve gösterdikleri özen çok değerli. Bu güzel organizasyonda emeği geçenlere ve Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’ne teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı. Konuklar daha sonra kendi sosyal girişimcilik hikayelerini katılımcılar ile paylaştı. Etkinlik alkışlar eşliğinde sona ererken, konuşmacılara da teşekkür belgeleri takdim edildi.

Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi yetkilileri, gençler için eğitim faaliyetlerini sürdüreceklerini belirtirken, merkez çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler 0 (538) 876 38 37 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.