TRT'nin 2015'ten beri düzenlediği ve 13 farklı iletişim alanında kategorileri bulunan Geleceğin İletişimcileri yarışması, bu yıl podcast dalında Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin zaferiyle sonuçlandı. Anadolu Üniversitesi öğrencileri, bu rekabetçi forumda daha önce belgesel, radyo drama gibi farklı kategorilerde de birincilik elde etmişti.

2023 yılında da birincilik ödülünü alan Anadolu Üniversitesi öğrencileri, Eskişehir'in başarısını tekrar gözler önüne serdi.

Eskişehir'deki üst geçide Ebu Ubeyde posteri astılar Eskişehir'deki üst geçide Ebu Ubeyde posteri astılar

Anadolu Üniversitesi öğrencileri Gnamien Axell Landry Kablan ve Abubakar Abbas Dhakaba, "Sınırsız Hayal" adlı belgesel filmiyle ikincilik ödülü kazanırken; animasyon film dalında birincilik ödülü, Anadolu Üniversitesi öğrencisi Özgür Çaka'nın "Mia'nın Yolculuğu" adlı filmine gitti. Ayrıca hem Anadolu Üniversitesi radyosunda yayıncılık yapan hem de gazetecilik bölümü öğrencisi olan Şüheda Buse Çimen ve Gazetecilik bölümü öğrencisi İrem Zerik'in projeleri 'Büyüdün de Ne Oldun?', podcast dalında Eskişehir'e birincilik ödülünü getirdi.