Odunpazarı’na 120 öğrencilik bir kreş daha Odunpazarı’na 120 öğrencilik bir kreş daha

TÜBİTAK’ın Eskişehirli başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ) düzenlenen bir söyleşiyle öğretim elemanları ile buluştu. ESOGÜ Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen söyleşiye ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Demiral ve birçok farklı disiplinlerden öğretim elemanları katılım gösterdi. 

Prof. Dr. Hasan Mandal’ın TÜBİTAK araştırma ve destek programları hakkında bilgiler paylaştığı söyleşide proje ve destek süreçlerine ilişkin değerlendirmeler yapılarak, süreçlerin geliştirilmesine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Prof. Dr. Hasan Mandal, hem Araştırma Destek Programlarında hem de Bilim İnsanı Destek Programlarında süreç ve bütçe anlamında önemli iyileştirmeler yapıldığını ve yeni destek çağrıları oluşturulduğunu belirtti. 

TÜBİTAK’ın üniversitelerde temas ettiği bilim insanı sayısını önemli ölçüde arttırdığını vurgulayan Prof. Dr. Hasan Mandal, iletişim kanallarını güçlendirerek tüm akademisyen ve bursiyerlere proje uzmanları aracılığıyla destek verdiklerini ifade etti. 

Katılımcıların sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Hasan Mandal, üniversiteler ve TÜBİTAK arasındaki Ar-Ge ekosisteminin güçlendirilmesine yönelik görüş ve önerileri dinledi.