TÜRASAŞ işçi alımı duyurusu yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı Kamu ilan sayfasında yayımlanan duyuruda, TÜRASAŞ’a işçi alımı yapılacağı aktarıldı. İkisi eski hükümlü olmak üzere 213 işçi alımı başvuruları 25 Eylül itibarıyla alınacak. 

Yayımlanan duyuruya göre TÜRASAŞ’ın Eskişehir Bölge Müdürlüğü’ne NC/CNC tezgah operatörlüğü için 18, genel elektrikçi olarak 10, makine teknisyeni olarak da bir kişi alınacak. 

Motorinin ardından benzine de yeni indirim geliyor Motorinin ardından benzine de yeni indirim geliyor

Başvuru tarihi ve yeri

TÜRASAŞ işçi alımı başvuruları 25 Eylül- 29 Eylül 2023 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi sayfası üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Her bir aday, İŞKUR’un internet sitesinde yayımlanan listedeki işyerlerinden sadece bir iş yeri ve meslek dalı için başvuru yapabilecek. İhtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, ortaöğretim (lise ve dengi) olması şartıyla noter kurası ile belirlenecek. Noter kura çekimi 13 Ekim 2023 Cuma günü genel müdürlükte yapılacak. Kura çekimi tarihi ve yerinde değişiklik olması durumunda TÜRASAŞ’ın internet sitesinden duyuru yapılacak. Adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak. Atanmaya hak kazananlar hakkında 7315 sayılı “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” gereği arşiv araştırması yapılacak. Kura sonucu adı çıkan ve atanmaya hak kazanan adaylardan istenen belgeler, belgelerin ulaştırılma yeri ve tarihleri ile ilgili diğer hususlar yine TÜRASAŞ’ın internet sitesinden ilan edilecek.