Türk İş Eskişehir İl Temsilcisi Orhan Demir, Eskişehir'in sosyal ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkan bir şehir olduğunu belirterek, şehrin hızla büyüdüğünü ve bu büyümenin öğrenci nüfusu ile turistlerle daha da arttığını ifade etti. Eskişehir'in refah ve sosyal alanlara olan ihtiyaçlarına dikkat çeken Demir, belediyelerin bu alandaki çalışmalarının büyük önem taşıdığını vurguladı. Ünlüce'ye başarı dileklerini ileten Demir, "Hakkınızda hayırlısı olur, yolunuz bahtınız açık olsun" dedi.

Ayşe Ünlüce, ziyaret kapsamında yaptığı açıklamada, "Eskişehir’de hep beraber yaşadığımız güzel bir dönüşüm yaşandı. Ben onu korumak ve yaşatmakta kararlıyım. Yılmaz Hocamızın, Kazım Başkanımızın ve Ahmet Başkanımızın yarattığı bu güzel şehri daha da geliştirerek devam ettirmek ve inşa etmek istiyoruz; sizin aydınlık, çağdaş, uygar yüzlerinizle beraber. Bu konuda çalışmaya başladık. Bu ziyaretimizde, bu kapsamda sizlerle bir araya gelerek bu dayanışmayı, birlikteliği ve çalışmayı seçime kadar devam ettirmek istiyoruz. Seçimden sonraki bu 5 yıllık süreçte, hem belediye çalışanı emekçi arkadaşlarımızla hem de ESKİ bünyesinde ve şirketlerimizde çalışan emekçi arkadaşlarımızla birlikte sizleri refah içinde yaşatacak bir yolda yürümek istiyoruz" dedi.

Merkez Bankası şubat ayı faiz kararı açıklandı Merkez Bankası şubat ayı faiz kararı açıklandı

Ayşe Ünlüce'nin çağrısı

Ünlüce, şehirde yapılan ve yapılacak olan projelerin sadece parasal boyutta değerlendirilmemesi gerektiğini ifade ederek, "Zaten bu şehirde yaptıklarımız bellidir. Bundan sonraki süreçte de neler yapacağımız bellidir. Ancak bunu sadece parasal bir konu olarak görmek, şu kadar para harcayacağız, bu kadar para dağıtacağız gibi bir yaklaşım Eskişehir’e hiç yakışmıyor. Keşke şu büyük dönüşümleri yapacağız, şu sosyal konutları inşa edeceğiz gibi farklı konular üzerinde durulsaydı. Ancak benim duyduğum, işte şu kadar yardım yapacağız, bu kadar para dağıtacağız gibi ifadeler. Eskişehir, sadece maddi yardımlarla değil, aynı zamanda şehre sahip çıkarak gelişmesi gereken bir yerdir" şeklinde konuştu.