Türk Sağlık Sen Eskişehir'e kadın aday

Türk Sağlık Sen Eskişehir-Bilecik Şubesi Başkan adaylığını açıklayan Gülderen Bilim, “Sağlık çalışanlarının yaklaşık yüzde 80’nini kadınlar oluşturmaktadır. Değerli yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte göreve gelmem halinde; sağlık çalışanlarının her zaman yanında olan Türk Sağlık Sen Eskişehir-Bilecik Şubesi’nin ilk kadın başkanı olacağım” diye konuştu.

Güncel 13.10.2021 - 13:20 13.10.2021 - 13:20

Görev ve sorumluluk bilinciyle; dürüstlüğü ve adaleti ilke edinmiş, tecrübeyle dinamizmi bir araya getiren bir ekiple birlikte, 20 Kasım 2021 tarihinde yapılacak Türk Sağlık Sen Eskişehir-Bilecik Şubesi 7. Olağan Kurulu’nda Şube Başkanlığı’na aday olacağımı gurur ve heyecanla açıklamaktan mutluluk duyarım. Sağlık çalışanlarının yaklaşık yüzde 80’nini kadınlar oluşturmaktadır. Değerli yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte göreve gelmem halinde; sağlık çalışanlarının her zaman yanında olan Türk Sağlık Sen Eskişehir-Bilecik Şubesi’nin ilk kadın başkanı olacağım. 29 yıl önce çıktığımız bu yolda, sendikamızdan desteklerini esirgemeyen tüm çalışma ve dava arkadaşlarımızın, aynı şekilde destek olacaklarından hiç şüphem yoktur. Sağlık çalışlarının şartlarının iyileştirilmesi ve zorluklarla mücadeleye devam etmek adına, tüm delege ve üyelerimizi 7.Olağan Kurulumuzda görmekten mutluluk duyar, saygılar sunarım” dedi. 

Gülderen Bilim kimdir?

1965 Ankara doğumlu, evli ve bir çocuk annesi. Lise öğrenimini Hacettepe Sağlık Koleji, Sağlık Hizmetleri Teknik Bölümü’nde tamamladı. Sonrasında sırasıyla Anadolu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Ön lisans ve Atatürk Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Lisans programlarını başarıyla bitirdi. 36 yıllık meslek hayatına; Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Acil Laboratuvarı Sorumlu Teknikeri olarak devam etmekte. 1992 yılında, Türk Sağlık Sen Eskişehir-Bilecik Şubesi’nin kurulmasında yer alan 7 kurucu üyeden bir tanesi. Son 11 yılı Başkan Yardımcısı olmak üzere, 29 yıldır sendikanın çeşitli kademelerinde görev aldı.

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa