Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ve Eskişehir OSB Müdürlüğü iş birliğinde fidan dikme etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Eskişehir Orman Bölge Müdürü İsmail Çetin, Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Başkan Vekili Metin Saraç, Eskişehir Orman İşletme Müdürü Doğan Kiras, sanayiciler, Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile Engelliler Montaj Atölyesi bireyleri katıldı.

Etkinlikte konuşan Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Türkiye’nin en yeşil OSB’si olarak bölgedeki ağaç varlığını ciddi oradan artırdıklarını aktararak, “Türkiye’nin en yeşil OSB’si olarak çevre konusundaki çalışmalarımızı her yıl daha da geliştirerek sürdürüyoruz. Çevreye ve yeşile verdiğimiz önemi daha ileri boyutlara taşıyoruz. Ciddi sayıda fidanı toprakla buluşturuyoruz, bölgemizi ağaçlandırıyoruz. Bizim bölgemiz diğer bölgelerden pozitif yönde ayrışıyor, ayrışmaya devam edecek. Çok kutsal bir iş yapıyoruz. Peygamber efendimizin dediği gibi ‘Kıyametin koptuğunu görseniz bile elinizdeki fidanı dikin’ emri ile emrolunmuş bir insanlarız. Biz bu inançla bölgemizi, şehrimizi ve ülkemizi yetiştiriyoruz. Şunu da belirtmek isterim ki ülkemiz, dünyada orman varlığını arıtan ender ülkelerinden bir tanesi. Ne mutlu bize” dedi. 

Eskişehir Orman Bölge Müdürü İsmail Çetin ise, “Ülkemizin en önemli milli servetlerinden biri ormanlarımız. Ormanlarımız atmosferin filtresidir. Bölge müdürlüğü olarak orman varlığının korunması, geliştirilmesi ve işletilmesi için yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bugün burada dikeceğimiz fidanlar çevremizi korumak, orman varlığımızı artırmak ve toprağımızın yok olmasını engellemek adına önemlidir. Bu anlamda her dikilen fidanın geleceğimize, dünyaya yatırım olduğunu ve yaşadığımız toprakları koruma adına çok önemli bir görev olduğunu biliyoruz” diye konuştu.  

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, sanayiciler, öğretmenler ve öğrenciler yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.