Eskişehir Madencilik Kümesi Başkanı ve İMİB Yönetim Kurulu Üyesi Metin Çekiç, Eskişehir’de yapılacak istişare toplantı tarihinin 16-17 Haziran 2023 tarihinde olacağını, aynı zamanda sektör temsileri ve basınla Etibor Kırka, Beylikova Nadir Toprak Elementleri tesisleri ve Koza Altın işletmelerinin de ziyaret etmeyi planladıklarını belirtti. 

"Maden şehriyiz"

Eskişehir’in bir maden şehri olduğunun üzerinde duran Çekiç, madencilik anlayışlarının önce insan, sonra çevre ve maden olduğunu söyleyerek, sürdürülebilir bir madencilik için toplumun tüm kesimleriyle beraber harekât edeceklerini ifade etti. 

Tüm bu anlayışla birlikte her ay farklı şehirde düzenlenecek toplantılarda şehirde faaliyet gösteren madencilerle bir araya geleceklerini de ifade Çekiç, “Her ay bir şehirde Yönetim Kurulu toplantımızı yapıp, sonrasında Sektör İstişare Toplantıları düzenleyeceğiz. Bunu ilk Bursa’da başlattık. Sıradaki durağımız Eskişehir olacak. Ülkemizin önemli maden üreticilerini, sektör liderlerini şehrimizde ağırlayacağız. Birlikte çözüm önerileri üreteceğiz” dedi.