31 Mart yerel seçimleri sonrası partilerde başlayan disiplin süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ulucan, “İlk önce kişinin bir aynaya bakması lazım, ‘Biz ne yaptık’ demesi gerekiyor.  İYİ Parti kurumsal bir yapıdır. Hem İYİ Parti rozeti adı altında kalkıp siyaset yapacaksınız, hem de diğer gidip, seçimlerde partimizin hakları varken, başka partilerle boy göstereceksiniz, fotoğraf vereceksiniz, onlara destek isteyeceksiniz, sonra da ‘ben İYİ Partiliyim’ diyeceksiniz, ilk önce kişinin kendine bakması gerekiyor. İYİ Parti kurumsal bir yapıdır, istifa etmeseydi arkadaşlar veya onun gibi istifa etmeyip hala partide bazı kendilerince şahsi menfaatleri olan arkadaşlar ile ilgili de disiplin süreci genel merkezimizce yaptığımız istişarelerle başlatılmıştır”

27 kişi hakkında disiplin süreci başlatıldı

Ulucan şöyle devam etti, “Bu diğer siyasi partilerde de var, Cumhuriyet Halk Partisi’nde de var, Adalet ve Kalkınma Partisinde de var. Partinin kurumsal kimliğine zarar verir bunlar. Disiplin süreci başlatılan partimizde 27 kişi var. 31 Mart mahalli idareler seçimlerinden sonra yapılan istişareler üzerinde, gelen belgeler neticesinde disiplin süreci başlatıldı. Özlem Ayrancı ise dün kendisi partimizden istifa etti” diye konuştu. 

Yağcıoğlu’ndan Kurt’a:  Kendi yaşadıklarını bize yaşatmak istiyor Yağcıoğlu’ndan Kurt’a: Kendi yaşadıklarını bize yaşatmak istiyor

14 Mayıs 2023’de yapılan genel seçimlerde İYİ Parti Eskişehir ikinci sıra Milletvekili Adayı olan Özlem Ayrancı, sosyal medya hesabından İYİ Parti Kurucu Başkanı Meral Akşener’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine tepki göstermiş ve, “Yazıklar olsun sana. Hakkım çok, helal etmiyorum” ifadelerine yer vermişti.