İYİ Parti’deki Ümit Dikbayır karışıklığı devam ediyor. Genel başkan Meral Akşener’in kesin ihraç istemiyle disipline sevkini istediği Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, tv100’de katıldığı programda çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Akşener'in ve ailesinin hesaplarını incelettiği iddia edilen Dikbayır, parti yönetimi tarafından "taciz" suçlamasıyla da disiplin kuruluna sevk edilmişti. Kendisinin hiçbir banka hesabını inceletmediğinin ortaya çıktığını, parti yönetiminin de bunu örtmek için taciz yalanını ortaya attığını savunan Dikbayır, "Hesap inceleme olayı unutulsun diye taciz yalanını uydurdular. Cambaza bak mevzusu" ifadelerini kullandı.

Eskişehirlilere bıkkınlık veren koku yine gündemde Eskişehirlilere bıkkınlık veren koku yine gündemde

tv100 yayınında gazeteci Deniz Gürel’in sorularını yanıtlayan Ümit Dikbayır, Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu ile arasında geçen diyaloğu anlatarak şöyle konuştu;

“Biz meclise girdik, Ekim 15-20 gibi falandı, milletvekillerinden para istendi. Kiminden 1 milyon TL kiminden 500 bin TL. İsim isim para istendi. İşin başlama yeri burası. Ben buna önce cevap vermedim. Bizden ayrılan Nebi Hatipoğlu bana soran ilk odur. ‘Partinin parası mı yok neden bizden para istiyorlar?’ dedi. Bunu bana sormanıza gerek yok ben bundan 3 ay önce kongrede yaklaşık 130 milyon TL parayla partiyi devrettim dedim. Seçim kazanılsın kazanılmasın bir parayı bütçenize ayırmak zorundasınız. Ocağın sonuna kadar yetecek parayı ben ayırdım. Biz 2022’yi 65 milyon TL ile bitirdik. Ben 6 ay için yaklaşık 130 milyon ayırdım. Orada parti eksi 16 milyonda denildi. “Olamaz” dedim, siyasi partinin parası ya vardır ya da yoktur. Geçenlerde parti bütçesini açıkladılar, 27 milyon TL paramız var dediler. Ben haklı çıktım gene. Bunu genel başkana “Ümit Dikbayır partinin parasına ne oldu? diye hesap soruyor” diye götürdüler. Bizim şirketimizde bu kadar para konuşulmuyor”

“Hatipoğlu’nu Uğur Poyraz’a referans ettiler”

Gürel’in “Uğur Poyraz istifa edecek mi sizce, onunla ilgili başka iddialar var mı?” sorusuna Dikbayır “Uğur Poyraz’ı yıllardır tanırım. Onun tarzı bu değil, 'O öyle yaptı bu böyle yaptı' diyecek tarzı yok onun. Nebi Hatipoğlu’nu Uğur Poyraz’a referans ettiler. ‘Bunu sen getirdin senin yüzünden gitti’ dediler. Nebi Hatipoğlu temayülde birinci çıktı Eskişehir’de Uğur Poyraz’ın oraya müdahale etmesi mümkün değil.” dedi. Uğur Poyraz “niye süreci takip ediyorum” diyor, korkuyor çünkü. Bu partide kimi istemiyorlarsa taciz diyorlar.