Üner açıklamasında Eskişehir Eğitim Sen Şube olarak İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın’a şu soruları yöneltti;

- Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürümüz bu öğretim yılı boşaltılan okullar yapılacak demişti.Sayın müdürümüz şimdi neden yetişmez diyorsunuz?

-Eskişehir Anadolu Lisesi'nin bina sorunu dışında, Osmangazi Ortaokulu,Porsuk İlkokulu,Mualla Zeyrek İlkokulu, Sami Sipahi Ortaokulu okul içinde okul uygulaması devam edecek mi?

Eskişehir Teknik Üniversitesi Amerika’da Eskişehir Teknik Üniversitesi Amerika’da

-Osmangazi ortaokulunda sabahın karanlığında 7.10 başlayan eğitim süreci ne kadar verimli olabilir? Bu dönem bitti. Gelecek dönem de öğrencilerimizin dertleri devam mı edecek?

-Öğretmenevinin güçlendirme kararı neden uzun zamandır hayata geçirilmesi konusunda hangi adımları attınız?

-Mualla Zeyrek İlkokulu kaderine mi terk edilecek? Bu okulumuzda öğrenci ve öğretmen göçebe eğitime devam mı edecek?

-Hakkında güçlendirme kararı çıkan okullar konusunda kamuoyuna neden sağlıklı bilgiler verilmemektedir?

-Eskişehir’de 5 Şubat depreminin ardından Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğünün eğitim kurumlarına yönelik başlattığı çalışmanın sonuçları, eğitimin paydaşları ile neden paylaşılmamaktadır?  Sayın Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürümüz, çözüm üretmek zorundasınız. Ülkemizde kamusal eğitimin bitirilmesinin sonuçlarını birlikte yaşıyoruz. Bugün Eskişehir’de depreme okulların hazır hale getirilmesi konusunda yeterli bir çalışma yoktur. İlçelerimiz dahil birçok okulda binalarımızın güvenilirliği tartışmaya açık olmamalıdır.

Eskişehir Eğitim Sen Şube olarak bu süreci yakından takip ettiğimizi velilerimiz ve eğitim emekçileri bilmelidir.