Sivri, Ünlüce’ye şu soruları yöneltti, “Önceki dönem belediye başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Hocamız belediyede danışman olarak görev yapıyor mu? Yapıyor ise bunun karşısında ne kadar ücret alıyor? Büyükerşen belediyenin konukevini kullanıyor mu, kullanıyor ise gerekçesi nedir? Büyükerşen makam aracını hala kullanıyor mu? Belediyemizin makam aracına mevcut iken neden yeni bir makam aracına ihtiyaç duyuldu, yeni alınan aracın marka, model ve fiyatı nedir, hangi şirket üzerine alındı? Eskişehir neden Türkiye’de en pahalı suyun kullanıldığı bir kent? Komşu illerde indirim olurken bizde neden otomatik zamma bağlandı? CHP Genel Başkanı liyakatten bahsederken siz bu konuda ne gibi çalışmalar yaptınız? Çalışanlarınız ile ilgili bir değerlendirme olacak mı?”

Ünlüce, Sivri’nin yazılı soru önergesine mecliste sözlü olarak hemen yanıt vermek istediğini söyledi, Ünlüce, “Yılmaz Hocanın danışmanlığı konusunu Eskişehir’in vicdanına bırakıyorum. Sağ olsun Yılmaz Hoca bu şehre gerçekten hayatı boyunca hizmet etmiş birisidir. Sadece Büyükşehir Belediye Başkanı olarak değil, akademi başkanı olarak, rektör olarak büyük hizmetleri geçmiştir. Ben vefalı Eskişehirliler olarak bunun kıymetini bilmemiz gerektiğini düşünüyorum. Kullanamıyoruz ama havalimanını kazandıran kişidir. Onun bizde danışmanlık yapıyor olması bizim için gurur kaynağıdır. Yılmaz Hoca gibi birisinden danışmanlık alıyor olmak herkese nasip olmaz. Ücret konusunu çok ayıp bulduğum için hiç girmeyeceğim. Ama zaten yasa çok açık, genel sekreter maaşının yüzde 75’ini geçmez. Zaten bu yetkiyi de meclisten sizlerden almıştım. Ücreti ayıp kabul ediyorum ve cevap vermeye gerek duymuyorum. Çünkü Yılmaz Hoca gibi isimlerin karşılığı bile değildir o ücret” dedi.

Bir oda kullanıyor

Büyükerşen Konukevi’ni kullanıyor mu sorusuna ise, “Lojmanlarda bile görev bitince bir boşaltma süresi vardır. Yılmaz Hoca ilk bir hafta eşyalarını toparladı şu anda da kullanmıyor zaten. Danışmanlığı nedeniyle kendisi sanat kültür alanında çok yetkin olduğu için projelerimizde bize destek oluyor, kendisi orada bir oda kullanmaktadır. Ziyaretine de giderseniz çok memnun olur”

İkinci el bir araç kullanıyorum

Ünlüce araçlarla ilgili olarak ise, “Bizde şirketimizin bir AUDİ A8’i vardı. 2010 model sanırım. Çok fazla tamir tadilata ihtiyacı olduğu için satmaya karar vermişler, bir süredir kullanılmıyormuş. Bir tane de kirada bir A8 varmış onun da süresi dolmuş, bende onu kullanmak istemedim daha mütevazi bir araç tercih ettim. Ve onu da aldık kullanıyorum. Benim mütevazi hayatımı herkes bilir sizler de öğreneceksiniz. İkinci el bir araç kullanıyorum şu anda” 

Eskişehir’de okul kapatma kararı tepki topladı Eskişehir’de okul kapatma kararı tepki topladı

Burada tanışıp evlendiler 

Personel ve liyakat ile ilgili soruya Ünlüce, “Liyakat akrabalık ilişkileri ile ilgili yapılan atamalarla ilgili belediyemizdeki arkadaşlarımızın tamamı burada işe başlamıştır burada tanışarak evlenmiştir. Hiç kimse birbirinin burada işe sokulmasına vesile olmamıştır. ” dedi.