Leto City Otel’de yapılan Genel Kurul’da Mahalle Meclisi’nde yapılan etkinlikler ve faaliyetler hakkında, Meclis Başkanı Ahmet Aracı tarafından genel kurul üyelerine bilgi verildi. Aracı’nın ardından konuşan Vişnelik Mahalle Muhtarı Meriç Güney, mahalle meclisiyle uyum içinde çalıştıklarını ve kısa zamanda başarılı işlere imza attıklarını belirtti. 

Divan başkanlığını Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru’nun gerçekleştirdiği genel kurulda, 30 kişiden oluşan yürütme kuruluyla Ahmet Aracı yeniden başkanlıpa seçildi. Divan Başkanı olarak yaptığı konuşmada  ortak akıl ve  katılımcılık vurgusu yapan Kumru "Mahallelerimizin ortak akıl noktası olan Mahalle Meclisleri’miz Odunpazarı'nda katılımcı demokrasinin sac ayağı oldu. Artık mahallede yaşayan vatandaş Mahalle’deki her sorunun çözümüne katkı sunan , mahalleye yapılacak hizmette fikri sorulan, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla mahallesi için iletişme geçebilen konumdadır. Mahalle meclislerini bu yüzden çok önemsiyoruz. Sorunlu değil sorumlu vatandaş mantığını ortaya koyuyurouz" dedi.  

Başkan Kumru Gültepe Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu’na mahalleye hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek yeni seçilen yürütme kurulu üyelerine başarılar diledi.