alexa

banner766

Büyükşehir'den cezaevindeki kadınlara 'istismarı önleme' eğitimi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Adalet Bakanlığı Çifteler Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ile yapılan anlaşma çerçevesinde cezaevindeki çocuklar ve annelerine ‘Çocuk Cinsel İhmal ve İstismarı Koruma ve Önleme’ konulu eğitim verdi.

Yaşam 10.05.2019, 11:28 10.05.2019, 11:37 ABONE OL: google news
Büyükşehir'den cezaevindeki kadınlara 'istismarı önleme' eğitimi

Çocuk Hakları konusunda yaptığı çalışmalarla Eskişehir’de binlerce çocuk, öğretmen ve veliye bilgilendirme eğitimleri veren Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi, son olarak Çifteler Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumu ile yapılan anlaşma çerçevesinde cezaevindeki çocuklar ve annelerine ‘Çocuk Cinsel İhmal ve İstismarı Koruma ve Önleme’ konulu eğitim verdi.

Annelerinin cezası sebebiyle çocukların erken yaşlarda cezaeviyle tanışmak zorunda kaldığını ifade eden Çocuk Hakları Birimi yetkilileri ceza infaz sisteminde karşılaşılan en can yakıcı sorunlardan birinin bu olduğunun altını çizdi. Yetkililer “Çocuklarından ayrılmak istemeyen anneler çoğunlukla, dışarıda çocuklarına bakacak aile fertleri olsa dahi emzirme çağında olmaları veya güvenlik gibi nedenlerle hapishane koşullarına rağmen çocuklarının yanlarında kalmasını istiyor.  0-3 yaş çocuklar, kreşe gidemediği için oyuncaksız büyüyor ve oyun haklarından mahrum kalıyor. Biz de Çocuk Hakları Birimi olarak çocukların hem eğitim hem oyun haklarından mahrum kalmamaları için böyle bir eğitim düzenledik” dedi. 

45 hükümlünün katıldığı eğitimlerde 0-6 yaş grubundaki çocuklara oyuncaklar hediye edildi. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Şubat 2021
İmsak 06:07
Güneş 07:30
Öğle 13:16
İkindi 16:21
Akşam 18:52
Yatsı 20:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@