alexa

banner912

banner766

Yarım kalple dünyaya geldi! ESOGÜ'de sağlığına kavuştu

Kalbin sağ yarısının gelişmediği doğumsal bir kalp hastalığı olan “Triküspid atrezisi” şikâyeti olan, halk dilindeki anlatımıyla ‘yarım kalple’ dünyaya gelen Verd Sabbah, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde, ESOGÜ Tıp Fakültesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Emrah Şişli ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı bir ameliyat ile sağlığına kavuştu.

Yaşam 17.08.2021, 15:45 21.08.2021, 13:41 ABONE OL: google news
Yarım kalple dünyaya geldi! ESOGÜ'de sağlığına kavuştu

Yapılan açıklamada üç aşamalı ameliyat gerektiren bu hastalıkta hastanın ameliyatların ilkinin yenidoğan, ikincisinin ise bebeklik döneminde Siyami Ersek Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapıldığı, riskli olan üçüncü aşama ameliyatın ise ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde başarıyla gerçekleştirildiği belirtildi. Operasyona ESOGÜ Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi ekibinin yanı sıra; Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyeleri, Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Birsen Uçar ve Dr. Öğr. Üyesi Pelin Köşger, Çocuk Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ener Çağrı Dinleyici ve Dr. Öğr. Üyesi Eylem Kıral da özverili çalışmalarıyla katkıda bulundu.

Eskişehir’de doğumsal kalp hastalıklarının cerrahi tedavisi konusunda başarılı ameliyatlar gerçekleştiren Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Emrah Şişli yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Son yaptığımız ameliyat da dahil olmak üzere şu anda birçok merkezde yapılamayan bu tür komplike ameliyatlar ESOGÜ Hastanesi bünyesinde yapılıyor. Bu anlamda İstanbul, Ankara, İzmir gibi çevre illerle birlikte yenidoğan ve tüm çocuk kalp ameliyatlarını yapan bir merkez haline gelmiş bulunmaktayız” dedi.

Doç. Dr. Emrah Şişli, ESOGÜ Hastanesi’nde dünya standartlarında en modern şartları sağlayacak şekilde yeniden düzenlenen Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Yoğun Bakım ünitesinin faaliyete geçmesi ile daha büyük başarılara imza atmak istediklerini de sözlerine ekledi. 

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@