Güney Kore Büyükelçisi’nin Eskişehir hayali Güney Kore Büyükelçisi’nin Eskişehir hayali

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde ikinci üniversite bitirme sürecini anlatan Murat Arnik, “Asıl mesleğimiz lokantacılık, hali ile hizmet sektöründe çalışan yüzbinlerce meslektaşımız gibi uzun çalışma saatleri ve fazladan mesaimizin olması fiili olarak okula gitmemize engel oluyordu. Eskişehir Anadolu üniversitesinde yıllar sonra ikinci üniversite hayalimi gerçekleştirdim. Önce Anadolu Üniversitesi halkla ilişkiler ve tanıtım programını bitirdim. Ardından halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümünü yine aynı heves ve heyecan ile okudum ve mezun oldum” dedi.

Gayeniz varsa imkan vardır

Murat Arnik, “Yiyecek, içecek ve gastronomi sektöründeki meslektaşlarıma buradan seslenmek istiyorum hayatta bir gayeniz var ise onun için imkan muhakkak vardır. Bugün almış olduğum diplomamı sektördeki meslektaşlarıma ve esnaf teşkilatındaki ustalarımıza hediye ediyorum, bu gururu hep birlikte paylaşacağız. İnşallah bizler sektör temsilcileri olarak sektördeki meslektaşlarımıza bir kıvılcım olsun içlerinde bir damla bile olsa heves ve azim katabilmek için örnek olmasını temenni ediyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında mezun olmanın anlam ve değeri ile yaşam boyu öğrenme sloganı ile hareket eden Eskişehir Anadolu üniversitesi Açıköğretim Sistemi’nin bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

“Tüm sektörlere örnek olmalı”

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ise “Bulunduğumuz şehirde gastronomi sektörüne hizmet veren bir kurumun sektör temsilcisi olan Murat Arnik kardeşimizin mezuniyeti son derece keyif ve mutluluk verici. Hizmet sektöründe hizmet veren tüm çalışanlarımıza örnek olmasını, az bir vakit ayırarak eğitim sürecinde eksik kalan üniversite heyecanlarını bizim üniversitemizde tamamlamalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu.