Eskişehirliler milli maç gecesinde dev ekran önünde bir araya gelecek Eskişehirliler milli maç gecesinde dev ekran önünde bir araya gelecek

Eskişehir’de, Eskişehirspor yararına düzenlendiği ileri sürülen Yöresel Ürünler Festivali’nde Trabzonspor formasından birçok yabancı takımın forması, oyun alanında ‘gol atan’ çocuklara hediye edilirken ilgili stantta bir tane Eskişehirspor forması olmaması dikkat çekti.

Whatsap ihbar hattına ulaşan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Eskişehirspor yararına olan festivale gittim. Gıda bölümünün yanında çocuklar için bir oyun alanı da ayrılmıştı. Alanda küçük bir kale vardı ve gol atan çocuklara forma hediye edileceği söyleniyordu. Ancak Eskişehirspor forması yoktu bu beni çok şaşırttı. Yani aslında orada sadece Eskişehirspor forması olması gerekirdi, ben öyle düşündüm. Bu arada herkes istediği takımı tabi ki tutabilir, takımının formasını istediği yerden de alabilir. Dikkat ettiğim konu şu, bu festival maddi açıdan Eskişehirspor yararına ise, maneviyatı da o şekilde olmalıydı. Bu festivalden nasıl ki maddi gelir elde edildi ise, Eskişehirspor’un maneviyatına da sahip çıkılmalıydı. Kulüp başkanı gelip alanı gezdi mi bilmiyorum, bence o da buradan ne kadar gelir elde edildiğini açıklamalı. Bunu neden söylüyorum; takımın borcu kuruşu kuruşuna açıklanıyor, ama gelirler hiç açıklanmıyor, böyle şeffaflık olmaz. Yazıma kulak verirseniz sevinirim, bizler Eskişehirsporluyuz ve bu konuda hassas davranılmasını istiyoruz sadece, iyi çalışmalar”