Yeniden Refah Partisi, Eskişehir adaylarının çekeceği iddialarına cevap verdi. Fatih Erbakan liderliğindeki YRP’nin Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı, “Eskişehir'de birtakım mihraklar ‘Yeniden Refah Partisi adaylarını çekecek, oyunuz boşa gider’ gibi asılsız iddialarla algı oluşturmaya çalışıyorlar. Büyükşehir adayımız ve 14 ilçe adaylarımızla sahadayız çalışıyoruz. Adaylarımızı çekme gibi bir şey asla söz konusu değildir” dedi. 

Nebi Hatipoğlu’na sert sözlerle yüklendi 

Osman Mandacı başka bir açıklamasında ise Nebi Hatipoğlu’nu eleştirerek “Nebi Hatipoğlu Yeniden Refah’la yatıp Yeniden Refah’la kalkıyor. Herhalde rüyasında kendini Yeniden Refah’ın darı ambarında görüyor. Sahalar hiç de öyle demiyor. Bırakın milli görüşçülerin, Yeniden Refah Parti’lilerin Nebi Hatipoğlu’na ya da AK Parti’ye oy vermeyi, ‘Biz geçmişte AK Parti’ye oy verdik, şimdi kesinlikle vermeyeceğiz. Biz yolumuzu, adresimizi bulduk. Baba ocağına dönüyoruz’ diyor. Bunlar, Yeniden Refah’ın bu seçimlerde oylarını üçe, dörde, beşe katlayacağının delilidir. Bunu da seçimlerde göreceğiz. Önüne gelen mavi boncuk dağıtanlar, seçildikleri takdirde Eskişehir’in büyük bir hüsran yaşayacağı kanaatini bende oluşturuyor. Dolayısıyla ben bu sözlere çok itibar etmiyorum. Sahada bunun tam tersi olduğunu görüyorum” dedi.

“Eskişehir hedefimiz belli: 14+1”

Osman Mandacı şöyle devam etti;

“Yeniden Refah Partisi bugün 520 bin üye kaydı ile 31 Mart seçimlerine Türkiye’nin en güçlü üçüncü partisi olarak giriyor. Türkiye’de ve Eskişehir’de birçok yerde seçim kazanacak. Kazanamadığı yerlerde de oylarını en yüksek çıtaya çıkarmak üzere 2028 genel seçimlerine muazzam bir yatırım yapacak. Siyasetçilerin bizlerin Eskişehir’de hedefi bellidir. 14+1’dir. Her siyasi parti seçimlere kazanmak için girer. Şu anda Eskişehir’de yüzde yüz kazandık dediğimiz iki ilçemiz var 

Yeniden Refah Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Eskişehir eski Valisi Kadir Çalışıcı’yı, Tepebaşı’nda eski belediye başkanı Tacettin Sarıoğlu’nu, Odunpazarı’nda ise Dinç Biçer’i aday gösterdi.

Gürhan Albayrak: 2028 seçimlerinin hazırlıklarına başladık Gürhan Albayrak: 2028 seçimlerinin hazırlıklarına başladık

YRP ayrıca, geçtiğimiz yerel seçimde AK Parti rozeti ile Günyüzü Belediye Başkanı seçilen Menderes Durgut’u, partisinden istifa etmesiyle saflarına katarak 31 Mart için Günyüzü’nden aday gösterdi.