Gıda, giyim gibi sektörlerde yaşanan fiyat artışlarının ardından son zam haberi TCDD'den geldi. YHT bilet fiyatlarına yapılan son zam ile hızlı tren ağındaki şehirler arasındaki seyahat maliyetleri farklı oranlarda arttı.

Ankara-Eskişehir YHT fiyatı ne kadar? 

Yapılan zamla, Ankara-İstanbul bilet fiyatı 430 TL'ye, Ankara-Konya bilet fiyatı 200 TL'ye, Ankara-Eskişehir bilet fiyatı 225 TL'ye ve Ankara-Yozgat hattı için alınan bilet fiyatı 173 TL'ye yükseltildi.

Eskişehir’i sevindiren rakamlar! ESO başkanı açıkladı Eskişehir’i sevindiren rakamlar! ESO başkanı açıkladı

Konya-Eskişehir hızlı tren bilet fiyatı 

Diğer yandan, Konya-İstanbul bilet fiyatı 630 TL'ye, Konya-Eskişehir bilet fiyatı 290 TL'ye, Konya-Sivas bilet fiyatı 675 TL'ye, Konya-Karaman bilet fiyatı 110 TL'ye ve Konya-İzmit hızlı tren bileti de 600 TL'ye revize edildi.

2022 yılı içerisinde TCDD Taşımacılık beş kez zam yapmıştı. YHT biletlerine ocak ayında yüzde 20, mart ayında yüzde 10, nisan ayında yüzde 15, haziran ayında yüzde 28 ve eylül ayında yüzde 10 zam gerçekleşmişti. 2023 yılına gireli kısa bir süre olmasına rağmen, YHT biletlerine ilk zam yine ocak ayında yapıldı ve bilet fiyatlarında yüzde 30'luk bir artış yaşandı.