Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Bugün, Soner Çam’ın kişisel sosyal medya hesaplarında istifa ettiği ve yirmi kişi tarafından darp edildiğine dair paylaşımını üzülerek ancak hiç de şaşırmadan takip ettik. Bir süredir bir yandan ısmarlama haberler servis ettirirken diğer yandan henüz bir gün önce olduğu gibi “1. Olağanüstü Kongremizde liyakat ehli kişiler seçileceğine şüphem yoktur.” diyerek şahsi karakteri hakkında ipuçları vermeye devam etmektedir.

Son olarak, 25 Eylül 2022 Pazar günü (bugün) partimizin GİK ve Kurucular Kurulu üyelerinin katılımıyla Ankara’da gerçekleşen GİK toplantısında, Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ gündeme dair açıklamalarda bulunmuş, konuşmasının sonlarına doğru adı geçen şahsın 2013 tarihinde FETÖ elebaşını “Hocaefendi” diyerek koruduğu paylaşımına değinmiş ve ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini söylemiştir.

Bu duruma sinirlenen şahıs, toplantı düzenini bozmaya ve yanında getirdiği yetkisiz bir kişiyle beraber hakaretler etmeye başlamıştır. Parti yetkililerimiz doğal olarak bu iki şahsı salondan çıkarırken, S.Çam’ın yanında getirdiği şahsın ağır küfürleri neticesinde o kişi ile bir arbede yaşanmış, S.Çam durumu uzaktan takip etmiştir.

Özetle, 10 Nisan 2022 tarihinden itibaren il ve ilçe teşkilatlarımızla herhangi bir bağı kalmayan, hiçbir parti faaliyetimizde yer almamış, geçmişten bu yana sürdürdüğü tutum ve davranışlar sebebiyle daha önceki siyasi hayatında olduğu gibi partimizde de hoş karşılanmayan bu şahsın istifa ettiği de, yirmi kişi tarafından darp edildiği de tamamen gerçek dışıdır. Hayal dünyasında kurguladığı bir takım yalanlara kısa zamanda inanarak artık tıbbi bir vaka haline gelen bu şahsın; şahsi rant ve beklentiler ile geldiği partimizde umduğunu bulamayan çok dar ve acınası birkaç kişiyle beraber hareket ettiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Partimiz kurulduğundan bu yana, Saray Rejimi’ne bağlı bazı kriminal şahıslar ile sarı muhalefetin FETÖ iltisaklı sosyal medya hesaplarından giderek artan organize ama amatör kötülüklerle mücadele etmeye devam ediyoruz. Birden fazla kaynaktan, eşzamanlı(!) servis edilen ısmarlama haberlerin partimiz ve milletimiz nezdinde hiçbir hükmü yoktur. Bizler, Zafer Partisi mensupları yalnızca iktidara değil iktidarın değirmenine su taşıyan büyük bir düzenle mücadele ediyoruz. Bu mücadelenin kolay olmayacağını elbette biliyor, elbette zorlukları öngörüyorduk lakin siyasetin bu kadar belaltı ve ucuz şekilde yapılacağını tahmin etmemiştik.

Zafer Partisi, dün olduğu gibi bugün de Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliği parolası ile mücadelesine devam edecek, Türk Milleti’ne Türk Devleti’ni geri verme yolunda çıktığı bu yolda hiçbir siyasi şantaja ve kumpasa müsaade etmeyecektir. İçimize sızmaya yeltenenlere ve onları cesaretlendirenlere ise söyleyecek tek bir sözümüz vardır: “Canınız cehenneme!”

Yaşasın Türk milletinin zaferi"

İstifa etti

Özdağ’ın sabah düzenlenen toplantıda kendisine ithamda bulunduğunu öne süren Zafer Partisi Eskişehir eski İl Başkanı Soner Çam ise, “Ben ‘Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni karşına alamazsın. Siz, Türkiye’de iç savaş çıkaracak kaostan nemalanan bir şahsiyetsiniz.’ dedim. Sonra bu apar topar içeriden 10-15 kişiye, ‘Bunu atın.’ dedi. Beni tekme tokatla dışarıya çıkarttılar. Otelin bahçesine çıktığımız zaman Eskişehir Zafer Partisi üyesi Çetin Davarcı’nın, 15-20 kişi ağzını burnunu kırdı.” dedi.

Çam, kurucular kurulundan ve parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.