AK Parti Eskişehir'de süre tamamlandı! İşte aday adayları AK Parti Eskişehir'de süre tamamlandı! İşte aday adayları

AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı genel seçim takvimi ile ilgili bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada partide milletvekili aday adaylığı başvuru süresinin 22 Mart 2023 Çarşamba günü saat 17'ye kadar uzatıldığı ifade edildi. Açıklamada ayrıca genel seçimleri ile ilgili teşkilat temayül yoklamasının 25 Mart 2023 Cumartesi günü saat 10 ile 16 saatleri arasında gerçekleştirileceği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından takvime göre siyasi partilerden veya bağımsız milletvekili adayı olmak isteyen kamu görevlileri ve istifası zorunlu olanların istifa etmeleri için verilen süre 16 Mart 2023 Perşembe günü saat 17'de sona erdi.

Bu bağlamda Zihni Çalışkan, Ali Acar, Hakan Çizmelioğlu ve Pınar Turhanoğlu Gücüyener başkanlarımız görevlerinden istifa ederek, AK Parti Eskişehir Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda bulunmuşlardır. Meclis üyelerimizden herhangi bir istifa söz konusu olmamıştır.

Milletvekili Aday Adaylığı sürecimiz 22 Mart 2023 Çarşamba günü saat 17'ye kadar uzatılmıştır.    

Partimizde adaylık başvurusunda bulunan adaylarımızın isimleri başvuru tarihinin sona ermesinin ardından kamuoyuyla mevcut başvuru listesi paylaşılacaktır.

Ayrıca, 2023 Türkiye genel seçimleri ile ilgili teşkilat temayül yoklamamız da 25 Mart 2023 Cumartesi günü saat 10 ile 16 saatleri arasında gerçekleştirilecektir"