31 Mart 2024 yerel seçimlerine yaklaşılırken, AK Parti sahada çalışmalara başladı. Partinin Eskişehir’in de içinde bulunduğu Türkiye’nin 30 büyükşehrinde araştırma anketi yaptığı ortaya çıktı. 

Eskişehir’de o doktorların muayenehanesi kapatılacak Eskişehir’de o doktorların muayenehanesi kapatılacak

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti’nin aralarında Eskişehir’in de bulunduğu 30 büyükşehirde anket yaptırdığını açıkladı. Selvi, büyükşehirlerde ‘ekonomi, sığınmacılar ve değişim’ taleplerinin gündeme geldiğini aktararak şu ifadeleri kullandı:

“Erdoğan seçimleri yüzde 52 ile kazanmasına rağmen AK Parti’nin oylarının neden yüzde 35’e düştüğünü araştırıyor”

“Büyükşehirlerdeki anket çalışması tamamlanmış. İlk sırada ekonomi çıkıyor. Hatta öyle ki yüzde 50 ekonomi, kalan diğerlerinin tamamı ise yüzde 50’yi oluşturuyor. Diğerleri değişim talebi ve Suriyeli sığınmacılar”

“AK Parti şimdi büyükşehirlerin fotoğrafını çekti. Eylül ayından itibaren bu kez belediye başkan adaylarıyla ilgili anket çalışması için sahada olacak”

AK Parti’nin Eskişehir’de oyları düşüyor

24 Haziran 2018 seçiminde yüzde 38,8 ile 225 bin 529 oy alarak Eskişehir’de üç milletvekili çıkaran AK Parti, 14 Mayıs 2023 genel seçiminde yüzde 33,2 oranla 210 bin 650 oya düşmüş ve iki milletvekili çıkarabilmişti.