Türkiye genelinde olduğu gibi Eskişehir’de de zamlar durdurulamıyor. Bir hafta içerisinde Eskişehir’de bir kase çorbadan, poğaçaya kadar pek çok temel gıda maddesi ürüne zam geldi. Eskişehir’de ekmek zammı ise kapıda. Geçen süreçte Eskişehir’de Kalabak Suya da zam geldi.  1 Mayıs 2024 Çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere şehir merkezinde Kalabak damacana suyu fiyatı, 25,00 TL olarak belirlendi. Kapıya/eve teslim esasıyla çalışan Alo Kalabak hizmeti ise 30,00 TL olduğu duyuruldu.

Eskişehir’de belediyeden vergi ödemeleriyle ilgili duyuru Eskişehir’de belediyeden vergi ödemeleriyle ilgili duyuru

Özcan sosyal medya paylaşımında “Elektriğe zam yok. Mazota, benzine zam yok. Kalabak suyuna durduk yere neden zam yapıldı?” ifadelerine yer verdi.

Özcan’ın bu paylaşımı vatandaşların tepki göstermesine neden oldu. Vatandaşlar Özcan’a şu sözlerle tepkilerini gösterdiler; 

Bu zamları neden konuşmuyoruz?

Ete gelen zammı, süte gelen zammı peynire gelen zammı, gömleğe,  ayakkabıya gelen zammı niye konuşmuyoruz. Sigaraya gelen zammı niye konuşmuyoruz?

O zaman simit neden 12 TL oluyor? Ekmeğe neden zam gelecek,  11 TL olacağını söylüyorlar?

Özcan masal anlatma yakın zamanda benzine zam gelir o zaman da twit at tamam mı?

Bir ay önce 500 TL’ye aldığımız kıyma 590 olmuş. Benzine mazot’a ,elektriğe zam yok, durduk yere kıymaya zam. Ne diyorsun ? Enflasyon zirvede konuştuğu şeye bak.