Eskişehir’de esnaftan rekor kredi başvurusu Eskişehir’de esnaftan rekor kredi başvurusu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin elektrikli otomobili TOGG ile ilk yerli otomobil Devrim'in imal edildiği Eskişehir'e geldi. Bakan Dönmez, Eskişehir seyahati için Bakanlığa tahsis edilen makam aracı TOGG'u kullandı.
TOGG deneyimine ilişkin "Aracımızı keşfettik, hakikaten yüksek performanslı, sınıfının en iyi araçlarından birisi olmaya aday." ifadesini kullanan Dönmez, Türkiye'nin TOGG ile kendi tasarımı ve üretimi olan bir markaya kavuştuğunu söyledi.
Dönmez, Türkiye'nin geçen yüzyılda içten yanmalı motorlarla üretilen otomobil teknolojisini "ıskaladığına" işaret ederek, "Şimdi bu yüzyılda otomobilde artık yeni bir çağ başlıyor, elektrikli otomobiller. Çok daha çevreci, daha temiz, gürültüsüz ve performansı oldukça yüksek yeni elektrikli araçlarla tanışmaya başladık. Türkiye'nin yüzyılına da ancak böyle bir otomobil yakışırdı. Böyle güzel bir cihazı insanımıza teslim ettikleri için emeği geçen işçisinden mühendisine, yöneticisine tüm arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum." dedi.