Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek etkinlikte, 18 Avrupa filmi Kanatlı AVM Cinema Pink’te 9 Mayıs Avrupa Günü vesilesiyle 8-12 Mayıs tarihleri arasında izleyici ile buluşacak. Dramdan, komedi ve maceraya kadar birebirinden farklı temalardaki filmlerin biletleri, her bir gösterimin bir gün öncesinde sinema gişelerinden ücretsiz olarak temin edilebilecek. 

Eskişehir'de dünyaca ünlü ikiliden büyüleyici konser Eskişehir'de dünyaca ünlü ikiliden büyüleyici konser

İstanbul ve Ankara’dan yolculuğuna başlayan Avrupa Film Günleri, Eskişehir ile eşzamanlı olarak, Trabzon, İzmir, Antalya, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Mersin ve Samsun’da gösterimler gerçekleştirecek.

18 filmin halka açık ve ücretsiz gösterimi yapılacak 

Avrupa sinemasının sunduğu farklı kültürleri ve hikâyeleri konu alan filmler; 8 Mayıs Çarşamba günü Slovakya’dan “Asla Asla Deme” ve İtalya’dan “Dante” ile başlayacak. 9 Mayıs Perşembe günü, Finlandiya’dan “Eli Kulağında”, Slovenya, İtalya ve Hırvatistan’dan “Suçsuz Adam” Macaristan ve Almanya’dan “Zarif” 10 Mayıs Cuma günü ise Estonya’dan “Ufuktaki Savaş”, Bulgaristan’dan “Tüm Çıplaklığı ile Jiguli Grubu”, Fransa’dan “Sönmüş Hayaller” ile devam edecek. 11 Mayıs Cumartesi günü Malta ve Kanada’dan “Carmen”, Yunanistan’dan “Domatesler Wagner'le Tanışınca”, Hollanda ve Almanya’dan “Kuaför Romy”, Litvanya’dan “Göz Kırpmayı Unutma”, Portekiz, İspanya ve Fransa’dan “Büyükbabamın İblisleri” gösterimi yapılacak. 12 Mayıs Pazar günü ise Romanya ve Çek Cumhuriyeti’nden “Mikado”, İspanya’dan “Ramona”, İsveç’ten “Ben Zlatan”, Polonya’dan “Köylüler” ve Danimarka’dan “Viborg Güzeli” ile son bulacak.