Sivrihisar Yeniköy’de bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde, elektrik trafolarına piyasa değeri yaklaşık 30 bin lira zarar verilerek hırsızlığa teşebbüs edildi. Olay ile ilgili olarak, Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) Dedektif Timleri ile Sivrihisar İlçe jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. 

Yürütülen çalışmalar sonucu, olayı İstanbul’dan sahte plakalı bir kamyonetle gelen altı şüphelinin gerçekleştirdiği, olayda aracı kullandıkları süre içerisinde 3-4 farklı sahte plaka taktıkları tespit edildi. Şahısların Odunpazarı ilçesi Doğankaya mahallesinde de hırsızlığa teşebbüste bulundukları belirlendi.

Olay faillerinin yakalanması maksadıyla İstanbul’da bir ev ve olayda kullanılan araçta yapılan arama sonucunda, iki şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramalarda bir adet kablo kesme makası, üç çift sahte plaka ile olayda giydikleri kıyafetler ele geçirildi. Yakalanan bir şüphelinin ruhsatsız silah bulundurmak suçundan arandığı araştırmalar sonucunda ekiplerce öğrenildi. Bir şüphelinin benzer suçlardan dolayı İstanbul’da cezaevinde olduğu tespit edildi. Firar durumunda olan üçüncü şüphelinin yakalaması için çalışmalar ekiplerce devam ediyor. 

Eskişehir’de kaçak silah ve mermilerle yakalandı Eskişehir’de kaçak silah ve mermilerle yakalandı

Gözaltına alınan şüpheliler Sivrihisar İlçe Jandarma Komutanlığına getirildi.