Hizmete açıldığı 2008 yılından bugüne 33 bine kadına danışmanlık ve eğitim hizmeti veren Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile büyük adım atan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü çatısı altında Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi, Eşitlik Birimi ve Aile Danışma Birimi ile ilçelerde de çalışmalarını yoğunlaştırdı.

2019 yılından bu yana ilçelerde yerinde danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Müdürlüğü, ilçelerde yürüttüğü danışmanlık ve eğitim çalışmaları ile ilgili hizmet tanıtım toplantısını Mihalıççık’ta gerçekleştirdi. 

Mihalıççıklı kadınların büyük ilgi gösterdiği toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın, Kadın Çalışmaları Müdürlüğü görevlileri katıldı.

Mihalıççıklı kadınların toplantıya olan ilgisinin çok memnuniyet verici olduğunu kaydeden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, “Kadın Danışma Merkezimiz 2008 yılından bu yana çok önemli çalışmalara imza attı. Yakın dönemde de Kadın Çalışmaları Müdürlüğü çatısı altında birimlerimiz toplandı. Bildiğiniz üzere çalışmalar daha çok kent merkezinde yürütülüyordu. 2019’dan bu yana ilçelerimizde bu eğitimlere ağırlık verdik. Çalışmalar başarılı bir şekilde devam ediyor. Bu arada Mihalıççık Belediye Başkanımız Haydar Çorum’un kadınlara olan desteği nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu güzel kalabalık bizleri çok mutlu etti ve gururlandırdı. En güzel dayanışma kadın dayanışmasıdır. Kadın dayanışması yaşatır, büyütür.” dedi.

Konuşmaların ardından kadın sağlığı konusunda ilk eğitim verilerek toplantıya devam edildi.