Eskişehir sokak basketbolunda muhteşem final Eskişehir sokak basketbolunda muhteşem final

Birçok branşta yetiştirdiği başarılı sporcular ile ulusal ve uluslararası müsabakalarda Eskişehir’i en iyi şekilde temsil eden Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, yüzme branşında da fark yaratmaya devam ediyor.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen 11-12 yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Grup Müsabakalarında yarışmaya hak kazanan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüleri büyük bir başarıya imza attılar.

20 ilden sporcuların katıldığı müsabakalarda istenilen baraj derecelerini tüm yarışlarda aşan Büyükşehir’in başarılı sporcuları, final müsabakaları için bir A3, yedi A2 ve yirmi beş A1 barajı geçme başarısı gösterdiler. Müsabakalarda Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nün 11 yaş kadın sporcusu Ekin Yılmaz ise girdiği 50 metre kelebek ve 100 metre sırtüstü yarışlarında gösterdiği üstün performansla birinci olmayı başardı.

Elde ettikleri başarı ile Eskişehir’i bir kez daha gururlandıran Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüleri, başarılı müsabakalar sonrası büyük sevinç yaşadılar.